Olomouc: Z centra města mizí pouliční prodejci

02.07.2011 15:42

Rozmáhající se pochůzkový prodej zboží či nabídka služeb v tolik exponovaných místech, jako je centrum města, autobusové a vlakové nádraží či městské tržiště, se stále častěji setkával s negativními ohlasy veřejnosti.

Olomouc: Z centra města mizí pouliční prodejci

Rada města Olomouce proto schválila novelizaci tržního řádu. Ta je účinná od první poloviny června.

Tržní řád, který platil ještě do května, se na pochůzkový prodej zboží a poskytování služeb nevztahoval. Situace už ale přerostla únosnou míru, a tak radní přistoupili k řešení problému novelizací tržního řádu. Ta nabyla účinnosti v červnu a podle ní je činnost nově zakázána na prostranství Horního náměstí, Dolního náměstí a v přilehlých ulicích, dále v lokalitě nám. Hrdinů až po městskou tržnici (včetně její plochy a plochy parkoviště u autobusové zastávky „Tržnice - plocha"), v lokalitě od nám. Hrdinů až po vlakové nádraží ČD „Olomouc hl.n." včetně přilehlé plochy, na prostranství v okolí budovy RCO a v okolí autobusového nádraží. Nařízení se nevztahuje na Hanácký farmářský trh ani na pouliční muzikanty.

Strážníci Městské policie Olomouc zatím prodejce pouze upozorňují a napomínají, později však přistoupí i k jejich pokutování.

Nařízením nelze regulovat oznamování veřejných sbírek dle zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a o změně některých zákonů (zákon o veřejných sbírkách), ve znění pozdějších předpisů, neboť uvedené je v rámci přenesené působnosti v kompetenci krajských úřadů. Je tedy zřejmé, že sbírky, které se konají v režimu tohoto zákona, se mohou provádět i nadále, a to po splnění oznamovací povinnosti příslušnému krajskému úřadu (pokud tento nerozhodne, že sbírku nelze konat). Neshledá-li krajský úřad důvody pro to, že sbírku nelze konat, osvědčí přijetí oznámení a zveřejní osvědčení na své úřední desce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olomouc.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Poplatky za odpad a psa nyní vyřídíte z pohodlí domova. Město spouští portál občana

20:27 Varnsdorf: Poplatky za odpad a psa nyní vyřídíte z pohodlí domova. Město spouští portál občana

Neřešte úřední hodiny a neztrácejte čas u přepážky. Mějte místní poplatky jednoduše pod kontrolou a …