Vsetín: Obyvatelé Vsetína stanovili TOP 10 priorit města

13.07.2011 7:30

Občané Vsetína už mají jasno. Všichni, kteří se zajímají o dění ve městě, hlasovali na webových stránkách Vsetína pro témata, která je nejvíce pálí.

Vsetín: Obyvatelé Vsetína stanovili TOP 10 priorit města

Více než tři sta padesát zájemců stanovilo desítku priorit, kterými se bude nyní zabývat vedení města. Některé z nich už řeší radnice dlouhodobě, jiné ale nemá zcela ve vlastních rukou.

Občané Vsetína už mají jasno. Všichni, kteří se zajímají o dění ve městě, hlasovali na webových stránkách Vsetína pro témata, která je nejvíce pálí. Více než tři sta padesát zájemců stanovilo desítku priorit, kterými se bude nyní zabývat vedení města. Některé z nich už řeší radnice dlouhodobě, jiné ale nemá zcela ve vlastních rukou.

Například opravu autobusového a vlakového nádraží, pro kterou hlasovalo vůbec nejvíce obyvatel, celkem 217. „Ohledně rekonstrukce budovy nádraží ČD proběhla jednání. Projektová dokumentace je hotová, povolení vyřízena. Věříme, že do konce roku 2013 budou práce dokončeny," přiblížil místostarosta Petr Kořenek. Město nedávno vyvolalo jednání se zástupci Českých drah také o opravě nástupišť. „Předmětem diskuse je zejména bezbariérovost," upřesnila starostka Iveta Táborská.

Jak doplnil místostarosta Kořenek, autobusové nádraží bylo již v minulosti opraveno. „Existují však studie, dokonce i s možností parkování na střeše. Tato otázka ale nyní není na pořadu dne," dodal místostarosta.

Dalším podnětem byla úprava současného stavu náměstí Svobody, které se začalo budovat počátkem loňského roku. Architektonická soutěž, z níž rekonstrukce vycházela, byla schválena v roce 2008. „Současné vedení města si uvědomuje možné nedostatky, které mohou zvolené materiály přinést. Proto jsme ve smlouvách s architektem i dodavatelem dohodli na pravidelném setkávání. Každé tři měsíce do konce roku budeme rekonstrukci vyhodnocovat, abychom případně mohli učinit opatření," ujistila starostka Táborská.

Vedení města hovoří aktuálně také o větší barevnosti náměstí. „Uvažujeme například o tom, že bychom náměstí více oživili zelení, než vyrostou lipky. Jednou z variant jsou velké květináče," přiblížila starostka Iveta Táborská.

Pro zmíněné zvelebení náměstí Svobody hlasovalo celkem 172 občanů. O šestnáct méně pro rekonstrukci koupaliště u průmyslovky, která je podle občanů třetím nejstěžejnějším tématem města. O tom, že Valaši rádi jezdí na kole, svědčí další tipy. Následující místa totiž zaujímá cyklodoprava. Konkrétně dořešení sítě cyklostezek a podpora cyklodopravy v samotném městě. Pro kolaře, ale i pěší, by sto padesátka občanů ráda zprovoznila železniční most. Jedná se však o spojnici na Ohradě, která je součástí celkové studie ulice Nádražní, v rámci níž se počítá se strategickým napojením na okružní křižovatku u marketu Albert. „S ohledem na množství financí investora, kterým je Ředitelství silnic Zlínského kraje, však není tato problematika aktuální," vysvětlil místostarosta Kořenek.

K řešení zátěže z dopravy, které se také objevuje v první desítce, není město nečinné. Pracuje na koncepčním řešení vnitřní infrastruktury. Ta zahrnuje vybudování nájezdové rampy v Rokytnici směrem na Zlín i řešení parkování. Co se týče budov škol ve městě, radnice v žádném případě neuvažuje o tom, že by objekty prodala.

„Řadu problémů vnímáme stejně jako občané. Priority však musíme stanovit vzhledem k finančním možnostem města. Budeme s občany komunikovat i nadále. Na podzim chystá radnice ve spolupráci se Společností pro komunitní práci Vsetín další setkání s občany zaměřená na konkrétní témata. Jedním z nich bude i náměstí Svobody, u nějž bude znovu přítomen architekt Igor Kovačevič," přiblížila starostka Táborská.

Doplnila, že bez povšimnutí nezůstanou ani priority stanovené dětským parlamentem. Také jimi se bude město zabývat v následujících měsících.

Marie Šidlová
Tisková mluvčí MěÚ Vsetín

Další zprávy ze Vsetína čtěte ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mestovsetin.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Poplatky za odpad a psa nyní vyřídíte z pohodlí domova. Město spouští portál občana

20:27 Varnsdorf: Poplatky za odpad a psa nyní vyřídíte z pohodlí domova. Město spouští portál občana

Neřešte úřední hodiny a neztrácejte čas u přepážky. Mějte místní poplatky jednoduše pod kontrolou a …