Chládek: Jak Dobeš zlepšuje školství aneb maturita z cizího jazyka nepovinná

07.09.2011 13:20

Ministr školství Josef Dobeš déle než rok, co je ve funkci, neustále tvrdí, jak mu záleží na českém školství a na jeho kvalitě. Vzhledem k těmto jeho výrokům je tedy zarážející, že zarazil povinnou zkoušku z cizího jazyka v rámci státních maturit.

Chládek: Jak Dobeš zlepšuje školství aneb maturita z cizího jazyka nepovinná
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Je to pro mě jen další důkaz toho, že státní maturity byly pod taktovkou Josefa Dobeše jak se říká „spíchnuty horkou jehlou". Ministr Dobeš si to uvědomil až příliš pozdě, a protože od něho nemůžeme očekávat, že by to otevřeně přiznal, tak hlásá úspěšný start státní maturity, ale její současný stav zakonzervoval i s jejími chybami. Čeho se pan ministr bojí, když byl projekt podle něho tak úspěšný? Pokud by tomu tak opravdu bylo,tak není důvod k jeho brždění.

Současně se zakonzervováním zpackané, předražené a neuvěřitelně administrativně náročné státní maturity odmítl ministr Dobeš zavedení povinné maturity z cizího jazyka. Cizí jazyk je přitom dnes jedním ze základních předpokladů úspěšného uplatnění na trhu práce. Hospodářské noviny dnes přinesly informaci o tom, že maturanti neovládají dostatečně cizí jazyk. Na celou věc upozorňují především zaměstnavatelé. Až tedy bude příště ministr Dobeš tvrdit na své pravidelné tiskové konferenci, jak mu záleží na kvalitě českého školství, tak by neměl opomenout fakt, že se v jeho případě až příliš často rozcházejí slova s činy.

Dále čtěte:
Chládek: Dobeš nejlepším ministrem školství od r. 1989 aneb já na tátu, táta na mě
Nejlepší ministr, řekl o něm Klaus. Ráno jsem se bál o křeslo, přiznal Dobeš

##PROFIL 39##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marcel Chládek

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

8:14 Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci a odvolání nominace Pavla Tuleji na post m…