Sobotka: Vládní průtahy v kauze MUS nelze pochopit. Žádáme vysvětlení

18.11.2011 21:12

ČSSD nerozumí tomu, proč vládě Petra Nečase trvalo více než rok, než reagovala na pět písemných výzev švýcarských státních orgánů k tomu, aby se Česká republika připojila k trestnímu řízení, souvisejícímu s divokou privatizací MUS. Tyto výzvy byly přitom České republice adresovány minimálně od jara roku 2010.

Sobotka: Vládní průtahy v kauze MUS nelze pochopit. Žádáme vysvětlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Vláda zareagovala až pod tlakem zájmů médií a opozice dnešní narychlo svolanou schůzkou u premiéra Nečase, což nelze pokládat za nic jiného, než za vynucenou reakci. Dosavadní průběh celé kauzy připomíná přehazování horkého bramboru mezi ministerstvem financí a státním zastupitelstvím. Dokladuje úřednickou lhostejnost, naprostý nezájem, alibismus a neprofesionalitu jednání příslušných úřadů. Za tyto průtahy jsou jednoznačně politicky odpovědní ministři financí a spravedlnosti Nečasovy vlády. Pokud byla v důsledku jejich liknavosti omezena práva České republiky, měl by předseda vlády navrhnout jejich odvolání.

SLEDUJEME téma Mostecká uhelná

Na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny požádá ČSSD o zařazení nového bodu, v němž by měl premiér Nečas vysvětlit dosavadní průtahy a chaos při vyřizování záležitosti připojení se ke švýcarskému trestnímu řízení a případného uplatnění nároku na 12 miliard korun, jež byly zabaveny švýcarskými státními orgány. Poslanci ČSSD budou v této věci také interpelovat ministra financí a ministra spravedlnosti.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

K věci:
Česko přišlo o švýcarské miliardy. Zřejmě kvůli Rampulovi
Česko má v kauze Mostecká uhelná figurovat jako poškozený
Ministerstvo se brání kritice v kauze Mostecká uhelná. O věci prý nevědělo ##PROFIL 252##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…