Jaklová (TOP 09): Nesnesitelná lehkost odpuštění

02.02.2012 10:54

Na jednání Zastupitelstva města Hradce Králové tři ze čtyř zastupitelů hradecké TOP 09 nepodpořili prominutí dluhů občanskému sdružení Pro-Centrál.

Jaklová (TOP 09): Nesnesitelná lehkost odpuštění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

Říká se tomu profesní slepota a jde o jev, který pramení z dlouhodobého setrvání v jedné profesi. U jedinců stižených tímto stigmatem se dostavuje nutkavý pocit výjimečnosti, neřkuli vyvolenosti. Profesní slepotou zřejmě trpěli mnozí z přítomných zastupitelů na jednání Zastupitelstva města Hradce Králové dne 31. ledna 2012, kteří bez zaváhání odpustili občanskému sdružení Pro-Centrál dlužnou částku 400 000 korun, aniž by měli problém s tuctem závažných pochybení uvedených v auditu jeho hospodaření, jehož četba - jak trefně uvedl jeden z diskutujících občanů, připomíná horor-, a aniž by se zajímali o to, jak pro příště zabránit podobnému mrhání finančních prostředků města.

Zatímco nováčci napříč politickým spektrem v první půli „utkání“ naivně očekávali, že se Leoš Kučera za zjevná pochybení přece jen omluví, komunální matadoři dali najevo, že není třeba, aby odpuštění bylo podmíněno upřímným politováním, neboť jde o jev běžný, v minulosti – zvláště ve sportovní oblasti – nesčetněkrát prominutý.

Bohužel právě tato profesní slepota způsobuje, že se dnes víc než jindy rozevírá hrozivá propast mezi občany a politiky. Znovu se hraje na „my a oni“. Odcizení, pocit, že ti nahoře mohou vše a že jim také vše projde, nás vrací do let před listopadem 1989.

Stojí za zmínku, že tuto „nesnesitelnou lehkost odpuštění“ vedle zastupitelů z řad „Zelených“ a několika nejmladších zástupců ČSSD svými hlasy za TOP 09 nepodpořili: Lenka Jaklová, Richard Nádvorník a Milan Sommer.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…