Zeman: Vlády se ke krajům často chovaly macešsky

02.10.2012 17:05

Miloš Zeman v rámci své kontaktní kampaně navštívil Bystřici, Opavu a Ostravu. V krajském městě se setkal s hejtmanem Jaroslavem Palasem, jemuž k narozeninám předal prezidentský kandidát svou právě vycházející knihu. Společně se pak vydali na pracovní návštěvu slezské metropole Opavy.

Zeman: Vlády se ke krajům často chovaly macešsky
Foto: Spoz
Popisek: Miloš Zeman

Oba politici hovořili o situaci v kraji, aktuálním dění a budoucnosti regionu. Řešili i perspektivu Ostravska v souvislosti s ekonomickým vývojem celé republiky. Miloš Zeman připomenul své zkušenosti hlavně s celostátní politikou, zemi v závěru devadesátých let vyvedl z těžké ekonomické krize, jeho vládě se podařilo stabilizovat bankovní systém, snížit inflaci a přitáhnout zahraniční investory, kteří vytvořili tisíce nových pracovních míst. "S Jaroslavem Palasem jsem mluvil zejména o možnostech nastartování ekonomiky naší země, protože stávající snahy z pravé i levé strany politického spektra selhávají," sdělil na krátkém brífinku Miloš Zeman.

Moravskoslezský kraj dlouhodobě sužuje silné znečištění, které je důsledkem těžby uhlí a vysoké koncentrace těžkého průmyslu. Mezi největší znečišťovatele patří Accelor Mittal a další. Přes veškerou snahu krajských zastupitelů i městských radní dochází k pravidelným smogovým kalamitám, celý Moravskoslezský kraj se prakticky celý podzim a zimu dusí jedovatými zplodinami. "Mnohé vlády se ke krajům chovaly a stále chovají macešsky, ignorují většinu jejich požadavků a jsou hluší k akutním požadavkům.

Vzpomeňme například zrušené výjezdní zasedání úřednické vlády Jana Fischera, která se místo řešení neutěšeného stavu ovzduší a životního prostředí v regionu zabývala mezinárodní smlouvou mezi USA a Ruskem. Věřím, že takovýto přístup se již nebude opakovat,” uzavřel Zeman.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: SPOZ

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Chceme bezpečnou a užitečnou infrastrukturu pro všechny účastníky silničního provozu

10:21 Ministr Kupka: Chceme bezpečnou a užitečnou infrastrukturu pro všechny účastníky silničního provozu

Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) schválil pravidla pro poskytování příspěvků např…