Gabriel (ODS): Přímá demokracie dle Tomia Okamury?

24.04.2013 7:21

Z mnoha článků a názorů, které se objevují na fóru Parlamentních listů, mne zaujal další z mnoha příspěvků Tomia Okamury. Jako jistě zdatný podnikatel se řídí zásadou nabízet to, po čem je poptávka. Otázkou, kterou nikdo nezodpoví nejen u názorů pana senátora, zůstává, co to ve skutečnosti přinese občanům, naší zemi a také našim obcím.

Gabriel (ODS): Přímá demokracie dle Tomia Okamury?
Foto: red
Popisek: Logo ODS

 

Přímá demokracie v pojetí pana Okamury znamená například přímou volbu starostů. Popravdě, jako člen ODS bych měl vlastně říkat, že tak to má být, protože strana ODS má mezi svojí členskou základnou nespočet starostů, kteří by takto byli jistě voleni. V dnešní složité době se jim naopak členství v ODS mnohdy stává přítěží a vážím si všech, kteří přes tyto problémy na členství v této straně populisticky nerezignovali.  Má to však háček, o kterém nikdo ještě nepromluvil, a to mě opravdu zaráží. Dovede si někdo vlastně představit, co vše by tato změna přinesla? Uvědomují si ti, kteří takovýto způsob voleb navrhují, co to znamená, nebo se jen prostě vezou na vlně mediálního zájmu? Zvažoval někdo z těch, kteří toto prosazují, jak bude asi vypadat spolupráce starosty zvoleného přímou volbou a rady obce či městské části v situaci, kdy starostou se stane např. člen ODS a vlastní volby do zastupitelstva obce či městské části vyhrají seskupení, která tohoto člověka i program strany, za kterou kandiduje, odmítají?  Zamyslel se někdo nad tím, jak taková obec bude fungovat? Mluvit zde v této souvislosti dokonce o krajích, je po výše uvedeném snad i nadbytečné. Dovolím si touto cestou apelovat na všechny hurádemokraty prosazující takovéto přímé volby, aby nejdříve diskutovali takovéto změny se samosprávami obcí a městských částí, aby si uvědomili, že politika není podnikání a někdy je třeba vysvětlit, že jsou věci, které by v realitě nefungovaly. To vše by pro dobro naší země, našich obcí a městských částí měli činit hlavně proto, aby zde dlouhodobě nevítězilo nesmyslné slibování, ale reálné činy, které vždy ukazují co a jak kdo činní.
 
Povinná účast ve volbách již jen dokládá, že představy pana senátora se s prominutím ubírají nejspíše k návratu někam, kam nikdo z nás nechce. Dovolím si panu senátorovi připomenout, že pokud by zde ještě fungoval institut povinné účasti u voleb, on by zde jistě nepodnikal.
 
Jan Gabriel, pověřený vedením OS ODS Praha 11

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pastuchová (ANO): Zvýší se riziko vzniku korupčního prostředí

17:04 Pastuchová (ANO): Zvýší se riziko vzniku korupčního prostředí

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…