Dolejš (KSČM): Potřebujeme civilizovaný systém bydlení

07.10.2013 18:35

Veřejnost si dnes, v pondělí 7. října 2013 opět připomíná Světový den bydlení (World Habitat Day). Tento den byl vytvořen OSN a slouží globálnímu připomenutí hodnoty dostupného bydlení pro lidskou důstojnost.

Dolejš (KSČM): Potřebujeme civilizovaný systém bydlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Před mimořádnými volbami do Poslanecké sněmovny je, myslím, třeba připomenout, že pro řadu našich spoluobčanů je problém získat a udržet si přiměřené bydlení. Proto jsou důležitým tématem předvolebních diskusí s občany recepty, jak zlepšit situaci v této oblasti. KSČM takové recepty nabízí a chce, aby byly jedním z pilířů budoucí vládní politiky.

V politice bydlení KSČM upřednostňuje státní podporu výstavby startovacích a sociálních bytů, zejména formou družstevního a obecního bydlení s dostupným nájemným. S náklady na bydlení souvisí i regulace cen plynu, elektrické energie, užitkové a pitné vody, stočného, tepla a paliv a boj proti jejich nadměrnému zvyšování. Akutní je přijetí zákona o sociálním bydlení, stanovení normativů sociálně potřebných bytů a zavedení dalších opatření, jejichž cílem bude čelit nárůstu chudoby starých a bezmocných či sociálně ohrožených. KSČM při tom spolupracuje i s územní samosprávou na všech stupních a také s občanskou společností, především pak se Sdružením nájemníků ČR (SON). Konzultace probíhají i na úrovni Sdružení bytových družstev a Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Nepotřebujeme nárůst bezdomovectví, smyčku nesplatitelných hypoték kolem krku, spekulanty s ubytováním, potřebujeme civilizovaný systém bydlení. Praktická a použitelná řešení tu jsou – diskutujme o nich a hlasujme podle nich!

Ing. Jiří DOLEJŠ, místopředseda ÚV KSČM a kandidát ve volbách do Poslanecké sněmovny v Praze

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Dolejš - profil

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

20:18 Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke smrti a umírání.