Drobil: Kdo je v ODS "čistý" a kdo "méně čistý"?

19.09.2013 16:46

ODS se v těchto dnech, týdnech a měsících ocitla v pravdě na křižovatce svého dalšího působení na politické scéně České republiky. A může si svobodně vybrat!

Drobil: Kdo je v ODS "čistý" a kdo "méně čistý"?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Drobil

Buď bude pokračovat v kurzu, který nastoupila před třemi lety a bude dále dělit své členy na „čisté“ a ty „méně čisté“. Přičemž dělící linie má málokdy co společného s nějakým protiprávním jednáním, ale mnohdy vede spíše na úrovni členů, kteří pro ODS dlouhodobě pracují ve veřejných funkcích, angažují se ve svých místních, oblastních a regionálních organizacích - prostě pracují a tak někdy i chybují (to jsou ti „méně čistí“). Proti nim stojí ti, kteří do ODS vesměs buď vstoupili v nedávné době a nebo se jim doposud "nepodařilo" pro ODS pracovat ve veřejných funkcích. Je pro ně typické, že nemusí "ztrácet čas" obtěžováním se politickou prací v místních a oblastních organizacích a jejich působení je adorováno určitou mediální skupinou redaktorů - aktivistů (to jsou ti „čistí“).

 Buď bude pokračovat ve své politice nadbíhání médiím, která dnes již s objektivní žurnalistikou mají pramálo společného a většinově hájí zájmy úzké skupiny nikým nevolených osob a subjektů. V této politice „pro média“ bude ODS dále opouštět zájmy svých voličů, tj. svobodných občanů vážících si svých svobod osobních i ekonomických oproti "profízlovanému" státu svázanému regulacemi všeho druhu, který kriminalizuje všechny, kdo pod rouškou „boje proti korupci“ nechtějí odevzdat své svobody osobní a ekonomické (podnikatelské) novodobým Robespierrům a Bobligům.

 Buď budeme nadále opouštět své zásady vnitrostranické demokracie a porušovat naše vlastní stanovy pod záminkou boje proti vnitrostranickým "kmotrům" a páchání mediálně chváleného dobra. A budeme dále podporovat změny ve složení stranických orgánů a koalic bez či proti vůli našich volených orgánů.

 A nebo se vrátíme k tomu, co dělalo ODSku ODSkou a co odlišovalo odsáky od ostatních straníků, kteří nám toto odsáctví potichu záviděli, i když nás za něj český novinářský mainstreem „nemusel“ či přímo nenáviděl. A oč nás více „nemuseli“ tito věrozvěsti světlých rovnostářských zítřků, omezování osobních a ekonomických svobod aktivních občanů, o to více nás podporovali tito aktivní občané v momentě, kdy se z nich stali voliči!

 A co to staré dobré odsáctví tedy je?

 Ctíme svoje stanovy vždy a za všech okolností, zejména tehdy, kdy nám všichni okolo tvrdí, že si tento luxus nemůžeme z časových, mediálních či jiných důvodů dovolit. Konáme tedy primárky vždy, když sestavuje kandidátní listiny, ať jsou volby v jakkoliv časově nevýhodném období. Lídry vždy vybíráme na místních, oblastních, regionálních sněmech a toho nejvyššího vždy na kongresu. Rozhodujeme v orgánech k tomu stanovami určených, a ne na ad hoc fórech kluků a holek, co spolu momentálně mluví ...

 Hájíme maximální svobody našich občanů ve všech oblastech lidského života a dění, zejména proti elitářům a zájmům úzkých, nikým nevolených skupin, které by rády vnucovaly své pojetí společenského uspořádání mimo demokratickou soutěž politických stran a parlamentní systém. Zejména odmítáme jakékoliv omezování a zpochybňování soukromého vlastnictví a osobních svobod jednotlivců.

 Netrestáme ekonomickou aktivitu občanů a firem. Hájíme nízké přímé daně pro všechny, zejména ty ekonomicky aktivní a vytvářející práci pro další spoluobčany.

 Chceme malý stát regulující jen ty oblasti společenského života, které je regulovat nezbytně třeba. Odmítáme většinu dotací a přerozdělování jako skutečné podhoubí korupce ve společnosti.

 Vážíme si všech členů ODS, ať současných, tak minulých, kteří tyto základní kameny politiky ODS vždy hájili i v situaci, kdy jim to nepřinášelo žádný mediální potlesk. V této souvislosti vítáme jakoukoliv spolupráci ODS s těmi z bývalých členů ODS, kteří stáli u zrodu programových pilířů strany. Zejména stojíme o ty z bývalých členů ODS, kteří trvalé programové postuláty ODS hájili mnohdy i proti vůli ODS samotné.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ods.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): V novele o návykových látkách je schován fakt o hygienách. Nepřípustné

20:01 Mašek (ANO): V novele o návykových látkách je schován fakt o hygienách. Nepřípustné

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…