Velebný (ČSSD): Je čas (morálně) stíhat Václava Klause

15.12.2013 9:45

Policejní odposlechy odhalily další špínu české politiky. Tehdejší prezident Václav Klaus si na tehdejším premiérovi Petru Nečasovi vynutil podpis amnestie výměnou za to, že „hlava státu“ neshodila ze stolu vládní konsolidační balíček.

Velebný (ČSSD): Je čas (morálně) stíhat Václava Klause
Foto: ČSSD
Popisek: Poslanec Ladislav Velebný

Především z Václava Klause se chce zvracet. Nečase lze ještě pochopit, i když těžko. Propustit tuneláře a miliardové zloděje za to, že vrtošivý stařík nezneužije svoji prezidentskou moc? Premiér potřeboval onen balíček, protože doufal, že je to správný ekonomický a politický krok. Že to byla naopak vážná chyba a zcela vražedné hospodářské opatření, to je věc jiná. Ale Petr Nečas této věci pravděpodobně pevně věřil. Hloupě, ale pevně. Obchodoval kvůli něčemu, v co měl důvěru a co podle něj bylo důležité pro zemi.

Nehoráznost, nechutnost a přímo odpornost jednání Václava Klause je ale zjevná. Tehdejší prezident věděl, že žádný rozumný člověk takovou amnestii nepodepíše a nebude s ní souhlasit, protože její korupční účelovost z ní leze všemi póry. Takže slabého a nerozhodného premiéra přímočaře a bez špetky svědomí vydíral. Jak jednoduché – konsolidační balíček za amnestii.

Proviněním Petra Nečase je, že na toto přistoupil. Zločinem Václava Klause je, že tento mafiánský krok vymyslel, zrealizoval a pomocí nečestných postupů také prosadil. Amnestie v podání „prezidenta“ Václava Klause se rovnala vlastizradě. S jistou nadsázkou, ale vlastizradě.

 A tak bychom také k naštěstí již bývalému prezidentovi měli přistupovat. Zveřejněné odposlechnuté přiznání Petra Nečase, že vyměnil s Václavem Klausem amnestii za reformy, je důkazem vlastizrady. Trestně stíhat ho pravděpodobně nelze. Ale morální odsudek je nutný.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

6:03 Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu Josefa Středuly na zkrácení povinné školní d…