Zdravotní výbor odložil reformu. Opozice schvaluje jeden ze zákonů

23.08.2011 15:19

Zdravotní výbor v Poslanecké sněmovně přerušil jednání o vládních předlohách reformy. Pozměňovacích návrhů je celá řada a celkový jejich souhrn bude znám ve čtvrtek, kdy bude zasedání výboru pokračovat.

Zdravotní výbor odložil reformu. Opozice schvaluje jeden ze zákonů

Změny se týkají celkem tří reformních zákonů: zákona o zdravotních službách, o speciálních zdravotních službách a o záchranné službě. Ve čtvrtek tak bude jednání sněmovního zdravotního výboru pokračovat. Znám už bude souhrn materiálu, o změnách se tak bude moci i hlasovat.

Opozice však tvrdí, že nebyl vůbec čas o změnách zákonů debatovat, stejně jako při prvním čtení předloh. Na to předseda výboru Boris Šťastný argumentuje, že předlohy měli poslanci už od jara.

Opoziční poslanci jsou ochotni jeden ze zákonů podpořit, konkrétně o záchranné službě. Podle Jaroslava Krákory z ČSSD by ale měl službu garantovat stát a ne kraje, zároveň by předloha měla zahrnovat i sociální program pro záchranáře. Jinak se změnami souhlasí.

Související: Zdravotní reforma je paskvil, čílí se Škromach. I Klaus to řekl

"Zákon o záchranné službě je vysoce apolitický. Diskuse o sociálním programu je na místě. Byl bych pro, aby v zákoně byl," souhlasí s ním i Marek Šnajdr z ODS. Podobně se vyjadřuji i komunisté. Zákon o záchranné službě podle nich projít může. "Ostatní zákony vykazují značné chyby a nedostatky," tvrdí ale Soňa Marková.

SLEDUJEME TÉMA ZDRAVOTNÍ REFORMA

V debatě mohli vystoupit i zástupci odborné a laické veřejnosti. Zástupkyně kanceláře ombudsmana například navrhovala to, aby lidé, kteří si stěžují na lékařskou péči, měli přístup k údaji, kdo zpracoval znalecký posudek. Další účastníci zasedání předkládali náměty k definici postupu "lege artis", k úpravě výdejen léků, nebo k pomoci členů Horské služby při zásazích záchranné služby v horách.

Čtěte více:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

O Vrběticích máte jasno

Paní Pekarová Adamová, případ byl odložen, tj. že se nepodařilo získat důkazy o spáchání tr. činu. A pokud je to jinak, proč příslušné orgány nezahájily tr. stíhání, trestní stíhání v nepřítpmnosti, nebo žádaly vydání atd.O vině rozhoduje soud, nikoliv policie nebo BIS. mŮŽETE MI PROSÍM ODPOVĚDĚT.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…