Chrudim: Městská policie již deset let zdarma hlídá byty a domy

26.07.2018 10:46

V době letních dovolených, kdy lidé opouštějí své domovy, se domy či byty mohou stát terčem zlodějů. Městská policie Chrudim v rámci aktivity zaměřené na ochranu majetku občanů našeho města nabízí zdarma službu Hlídání bytů a domů.

Chrudim: Městská policie již deset let zdarma hlídá byty a domy
Foto: chrudim.eu
Popisek: Chrudim

Jak má případný zájemce o tuto službu postupovat? Pokud chcete, aby byl váš dům či byt v době vaší dovolené hlídán, stačí po předchozí telefonické domluvě navštívit služebnu městské policie na Resselově náměstí. Zde s vámi bude vyplněna jednoduchá žádost, ve které je uvedena totožnost osoby žadatele včetně telefonického kontaktu, adresy nemovitosti, která je předmětem žádosti, dále se zde uvádí časový termín, v němž mají být kontroly prováděny, a další případné poznámky vztahující se k uvedenému objektu či osobě žadatele.

Na základě vyplněné žádosti provádějí strážníci v domluveném časovém intervalu kontroly objektu jak v denních, tak v nočních hodinách. Kontroly jsou zaměřeny na důkladnou prohlídku venkovních prostor objektu, zejména jeho vstupních či balkonových dveří, oken či světlíků, popřípadě jiných částí vymezených v žádosti. Poté, co strážníci ukončí prohlídku, zaznamenají její výsledek do příslušné dokumentace, která je uschována za účelem jejího následného předání majiteli nemovitosti. Ten po návratu do místa bydliště oznámí městské policii, že již dále nežádá provádění kontrol, načež je seznámen s pořízenou dokumentací.

Z organizačních a personálních důvodů na straně městské policie je tato služba omezena na určitý počet objektů, které lze v jednom časovém období hlídat. Z našich zkušeností jsme stanovili jako reálný počet čtyři současně hlídané objekty. Proto zde platí klasické pravidlo, kdo dřív přijde, ten má přednost před ostatními, kteří žádali později.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

16:31 Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

Od roku 2009 s daní z nemovitých věcí městské zastupitelstvo nehýbalo. K částečnému navýšení se odho…