Frenštát pod Radhoštěm: Již více jak měsíc probíhají stavební práce na budoucím kluzišti

09.11.2017 6:33

Projekt Obnovy bruslení ve sportovním areálu Pod Horečkami přes mnohá úskalí přípravy projektu, týkající se především administrace veřejné zakázky na dodavatele stavby, dospěl do realizační fáze vlastní stavby.

Frenštát pod Radhoštěm: Již více jak měsíc probíhají stavební práce na budoucím kluzišti
Foto: mufrenstat.cz
Popisek: Frenštát pod Radhoštěm

Již více jak měsíc probíhá na staveništi čilý stavební ruch. Ledová plocha by měla být funkční na přelomu prosince 2017 a ledna 2018 a poté začne kluziště o rozměrech ledové plochy 56 x 26m sloužit občanům a návštěvníkům našeho města.

Na konci listopadu a především pak v prosinci letošního roku bude realizována technologická část stavby. „Technologická část zahrnuje například zprovoznění nové kioskové trafostanice, pokládku chladícího roštu na ploše kluziště a montáž technologie chlazení. Na konci prosince se, jak předpokládáme, již naostro rozjede postupné zprovozňování zamrazování a tvorba ledové plochy,“ uvedl Jiří Berger z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Zastupitelstvo města Frenštát pod Radhoštěm schválilo investiční záměr obnovy bruslení v dubnu roku 2016. V témže roce byly na přípravu projektu vynaloženy finanční prostředky ve výši 658 tis Kč. „V letošním roce v rámci první etapy stavby již město investovalo 1,49 milionu korun a do konce roku by tato částka měla narůst ještě o 21,754 milionů korun,“ doplnil Jiří Berger.

Součástí první etapy stavby Obnovy bruslení ve sportovním areálu Pod Horečkami je nejen vybudování nové trafostanice s přípojkou vysokého napětí, pořízení nové technologie chlazení a technologických rozvodů, ale i vybavení kluziště mantinely a střídačkami, osvětlení areálu, částečná oprava stávající provozní budovy, vybudování pokladny u vstupu a parkoviště pro návštěvníky.  Realizátorem stavby je společnost B a T Brno – sdružení firem B a P holding a.s. Brno a Tenza a.s. Brno.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…