Jihlava: V Popicích je nové Oranžové hřiště

18. 10. 2016 20:17

Popicích je nové víceúčelové hřiště. Na stavbu poskytla příspěvek Nadace ČEZ, podle níž nově upravené a rozšířené místo pro sportování a trávení volného času nese název Oranžové hřiště.

Jihlava: V Popicích je nové Oranžové hřiště
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Sportoviště s umělým povrchem nahradí původní travnaté hřiště, které už dosluhovalo a obyvatelům nenabízelo mnoho možností využití. „Nové víceúčelové hřiště poslouží na malou kopanou, tenis, volejbal, street basketball, součástí je tréninková stěna na tenis,“ řekl k novému sportovišti náměstek primátora Jaromír Kalina, který za vedení města drží nad obcí patronát, a popřál obyvatelům Popic, aby jim nové hřiště dobře a dlouho sloužilo. Součástí investice je také nový plot a sítě, dodělávalo se také oplocení pro sousední dětské hřiště. 

„Nápad proměnit předchozí polotovar do dnešní podoby solidního prostoru pro volný čas se podařilo dotáhnout do konce, což nás těší. Dělali jsme si malý průzkum a velká většina obyvatel obce nové hřiště vítá,“ pochvaluje si za osadní výbor Popic Miloslav Cmunt.

„Jsme rádi, že se podařilo spojit energii osadního výboru, jihlavské radnice a naši. Hřiště vypadá opravdu moc pěkně, a také my přejeme všem uživatelům, ať jim slouží k jejich spokojenosti,“ uvedla zástupkyně Nadace ČEZ Jana Štefánková.

Celkové náklady na vybudování Oranžového hřiště jsou asi 2,7 mil. korun, příspěvek 800 tisíc korun poskytla Nadace ČEZ. Dodavatelem se z výběrového řízení stala staroboleslavská firma Linhart.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litomyšl: Rozsvícení vánočního stromu již 3. prosince

15:53 Litomyšl: Rozsvícení vánočního stromu již 3. prosince

První adventní neděle je v Litomyšli ve znamení slavnostního rozsvícení vánočního stromu. Před někol…