Kotel nejvíce mění Ostravané

19.09.2017 19:02

Ostravští majitelé rodinných domů dosud podali nejvíce žádostí v kraji ve druhé vlně kotlíkových dotací. Ostrava je tak městě s nejvyšším počtem podaných žádostí a zároveň nejúspěšnější obcí s rozšířenou působností. Zájemci mohou stále podávat žádosti o kotlíkové dotace, které jsou mimořádně výhodné. Díky podpoře města a kraje si pořídí nový kotel zcela zdarma.

Kotel nejvíce mění Ostravané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radniční věž v Ostravě

Ostravané podali ze všech měst v Moravskoslezském kraji nejvíce žádostí o kotlíkové dotace § celkem 432. Ostrava je také nejúspěšnější obcí s rozšířenou působností s počtem 719 žádostí.

Tím druhá vlna kotlíkových dotací nekončí. Pořád jsou připraveny finance na výměnu starých kotlů za nové a nadále platí nabídka pro ostravské žadatele – dotace z rozpočtu města ve výši 10 tisíc korun a bezúročná zápůjčka ve výši až 100 % z přiznané dotace.

Svůj účel splnila také kotlíková kancelář, kterou jsme otevřeli na začátku prázdnin. Desítky lidí se v ní informovaly na možnosti druhé vlny kotlíkových dotací, a stále přicházejí, i když se jejich počet snižuje.

„Jsme rádi, že je mezi Ostravany o dotaci zájem. Snažili jsme se jim vyjít maximálně vstříc, ať už jde o informace, finanční podporu nebo bezúročnou zápůjčku. Svůj účel splnilo i speciální kontaktní místo v budově ostravské radnice, do kterého zamířily zejména v letních měsících a  zkraje září desítky zájemců,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová

S nabídkou informací pro žadatele o výměnu starého kotle za nový se proto úředníci magistrátu z odboru ochrany životního prostředí přesouvají do svých kanceláří. Od středy 20. září bude infopoint na Sokolské třídě uzavřen.

Informace budou připraveny podávat ve svých kancelářích po telefonické domluvě Gabriela Babincová č. 327 (tel. 599  443 328) a Sylva Gärtnerová v kanceláři č. 325 (tel. 599 442 331).

Vše o kotlíkových dotacích, včetně ostravské nabídky, máme zveřejněno nejen na oficiálním webu města www.ostrava.cz, ale také na specializovaném webu.

Žádosti o výměnu je možné podávat do vyčerpání finančních prostředků anebo do 31. 12. 2018. Aktuálně je vyčerpáno zhruba 60 % z alokovaných finančních prostředků pro Moravskoslezský kraj.

Od roku 2022 navíc nebude možné provozovat kotle nejnižších emisních tříd.

Majitelé neekologických kotlů by proto měli využít současnou nabídku, která jim umožňuje vyměnit starý kotel za nový s minimálním využitím vlastních finančních prostředků nebo v optimálním případě zcela zdarma.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

13:05 Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

Zastupitelstvo města Liberec schválilo záměr znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd ve variantě: jedna…