Krnov: Na opravu Ježnické přispěje kraj

26.02.2023 19:03 | Tisková zpráva

Město Krnov se stane vlastníkem komunikace o délce 3,865 km v Ježnické ulici, která začíná v křižovatce s Albrechtickou ulicí a končí na autobusové točně na Ježníku.

Krnov: Na opravu Ježnické přispěje kraj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radnice města Krnov

Zároveň získá od současného majitele, jímž je Moravskoslezský kraj, dotaci ve výši 28 milionů korun na opravu této silnice. Vyplývá to z memoranda o spolupráci při realizaci stavby „Odvedení splaškových vod z lokality Krnov – Ježník“, jehož uzavření schválili ve středu 8. února zastupitelé. 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 48210 lidí

Na Ježníku v současné době probíhá výstavba splaškové kanalizace, která musí být kvůli komplikovaným vlastnickým vztahům a charakteru zástavby vedena podélně v komunikaci, jež patří Moravskoslezskému kraji. Po dokončení stavby má město komunikaci uvést do původního stavu. „Jelikož je silnice dlouhodobě nekvalitní a zasloužila by si celkovou rekonstrukci, obrátili jsme se na kraj se stejným návrhem jako před lety v případě komunikace v části Chářovské ulice. Město silnici opraví, ale jen v případě, že kraj převede komunikaci do našeho majetku a bude se finančně podílet na realizaci rekonstrukce,“ uvedl místostarosta Miroslav Binar.

O darování pozemků a tělesa silnice město požádalo v roce 2021 a zároveň podalo žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu kraje určené na opravu komunikace. Krajské zastupitelstvo schválilo memorandum na konci loňského roku. Po souhlasu krnovskými zastupiteli kraj zajistí vyřazení silnice ze silniční sítě a připraví převod komunikace, k němuž by mělo dojít letos. Kraj zároveň zahrne výdaje ve výši 28 milionů korun na spolufinancování opravy do návrhu krajského rozpočtu roku 2024. V současnosti odhadované náklady na uvedení komunikace do původního stavu jsou ve výši 38,8 milionu korun. „Nyní prověřujeme, o kolik náklady vzrostou, kdybychom chtěli provést úplnou rekonstrukci vozovky ve více vrstvách, případně ji rozšířit v obloucích a vyřešit sjezdy, odvodnění, propustky nebo autobusové zastávky,“ dodala vedoucí odboru investic a správy majetku Klára Hazuchová.    

Přeřazení silnice do kategorie místní komunikace může městu otevřít cestu k realizaci bezpečnostních opatření, o která zdejší obyvatelé žádali již před lety. Stížnosti na nedodržování rychlosti řešil městský úřad již v roce 2010, o čtyři roky později podala stovka občanů žádost o urychlené řešení dopravně bezpečnostní situace s návrhem na důslednější kontrolu dodržování rychlosti a provedení zpomalovacích prahů. V srpnu 2014 byl na silnici instalován radarový ukazatel, který upozorňuje projíždějící řidiče na aktuální rychlost vozidla. Zpomalovací prahy ale zřídit nešlo, jelikož ty lze použít jen na obslužných místních komunikacích a v pěších či obytných zónách. Bezpečnostní úpravy mohou ale spočívat také ve snížení rychlosti v daném úseku nebo v aplikaci protiskluzového adhezního povrchu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň upraví městský dům v Thámově ulici, vznikne tam šest bytů

13:05 Plzeň upraví městský dům v Thámově ulici, vznikne tam šest bytů

Plzeň upraví svůj bytový městský dům na adrese Thámova 32, na projekt si zažádá o podporu z evropské…