Nápady pomohou zkrášlit Ostravu

26.06.2018 17:30

Kdo má zájem vylepšit veřejný prostor, v němž žije, může se přihlásit do dalšího kola dotačního programu fajnOVY prostor. Město zatím podpořilo 23 projektů za sedm milionů korun. V současném kole se bude rozdělovat 1,9 milionu korun.

Nápady pomohou zkrášlit Ostravu
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Proměnit ulice, dotvořit náměstí či parky a další veřejná prostranství podle vlastních nápadů – takovou možnost nabízí aktivním obyvatelům nebo neziskovým organizacím další kolo dotačního programu „fajnOVY“ na revitalizaci veřejného prostoru ve městě. V jeho dvou ročnících bylo z rozpočtu města podpořeno 23 projektových záměrů. Protože alokace druhého ročníku programu „fajnOVY prostor“ nebyla vyčerpána, bylo vyhlášeno jeho další kolo. Z celkové částky 5 milionů korun bylo v jeho prvním kole rozděleno 3,1 milionu korun 13 projektům.

„Kvalitním záměrům rozdělíme zůstatek ve výši zhruba 1,9 milionu korun. Předpokládám, že se budou hlásit nejen autoři nových nápadů, ale po doplnění formálních nedostatků také žadatelé z prvního kola letošního ročníku. Termín pro podávání žádostí končí 7. srpna. Komise projekty vyhodnotí ještě v srpnu a ty podpořené budou známy už letos v září,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Ve dvou kolech dotačního programu byly podpořeny projekty za sedm milionů, dva z nich budou slavnostně odhaleny tento týden. Prvním z nich je busta Karla Kryla u Českého rozhlasu Ostrava. Legendární písničkář s rozhlasovým studiem úzce spolupracoval a natočil zde i slavné album Bratříčku, zavírej vrátka. Druhým projektem je přírodní park Hrabovjanka. Realizátorky projektu Jana Batelková a Jana Václavíková společně s patronkou parku zpěvačkou Anetou Langerovou vysadily Strom svobody.

Celé znění podmínek pro poskytnutí dotace je k nahlédnutí na www.ostrava.cz v sekci dotace a na http://fajnova.cz/projekt/fajnovyprostor/. Na příslušných odkazech jsou zveřejněny také seznamy podpořených a nepodpořených projektů z druhého ročníku prvního kola dotačního programu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

11:33 Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

Některé projekty v krajském městě se neobejdou bez dobré spolupráce a komunikace mezi krajem a měste…