Nová Paka: Střední pedagogická škola spolupracuje s mateřinkami

25.05.2019 15:35

V pěti mateřských školách a dvou školních družinách na Novopacku ověřují žákyně Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Nová Paka, jak co nejlépe propojit obvyklé vzdělávací postupy s moderními technologiemi. V rámci projektu podpory digitalizace vzdělávání v Královéhradeckém kraji představily přímo mezi předškoláky partnerské Mateřské školy Pecka využití nového softwaru Prowise.

Nová Paka: Střední pedagogická škola spolupracuje s mateřinkami
Foto: munovapaka.cz
Popisek: Nová Paka

 „Digitální technologie jsou pro děti zpestřením a nejsou jen ke hraní. Rozšiřují jim obzory a prohlubují vědomosti. Už v nejranějším věku děti poznávají a ovládají základy programování, a to hravou formou například s robotickými včelkami. Naše jediná krajem zřizovaná pedagogická škola v Nové Pace vede žákyně – budoucí učitelky mateřských škol, aby během své studijní praxe v mateřinkách využívaly moderní techniku a malé děti s ní seznamovaly,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství. Dodává, že na novopackou střední školu chodí děti z mateřských škol na tak zvané projektové dny a výhledově by se tato škola měla stát metodickým centrem pro předškolní vzdělávání v našem regionu.

 

„V rámci projektu jsme vybavili nejen dvě školní třídy, ve kterých vzděláváme budoucí učitelky mateřských škol, ale i pět partnerských mateřských škol v nejbližším okolí a dvě školní družiny v Nové Pace,“ doplňuje Pavel Matějovský ředitel Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Nová Paka.

Mezi podpořená školská zařízení patří dvě mateřské školy z Nové Paky, dále MŠ Lázně Bělohrad, Pecka a Stará Paka a školní družiny ve dvou novopackých základních školách. Všechny školy obdržely interaktivní dotykový displej se širokým výukovým softwarem Prowise, vzdělávací box Školka hrou, sadu digitálních hraček (mluvicí skřipce, programovatelné robotické včelky, digitální  mikroskopy a digitální kameru). V další fázi projektu partnerská zařízení získají po třech počítačích s dotykovým displejem.

„Každou školku a obě školní družiny vybavíme technikou včetně licenčních poplatků za zhruba 250 tisíc korun. Pedagogové už prošli základním školením. Praxí jsme ověřili, že moderní pedagogické nástroje jde zapojit do běžného života v mateřské škole ku prospěchu dětí i učitelů,“ dodává ředitel Matějovský s tím, že další plánovaná školení a setkání s výměnou zkušeností opět proběhnou na pedagogické škole.

V roce 2018 se Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Nová Paka stala partnerem projektu Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji, který je uskutečňován v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Celkové náklady na aktivity školy včetně podpory jejích partnerů činí více než 3 miliony korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň si připomněla hrdiny odboje. Pomáhali také Jozefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi

16:31 Plzeň si připomněla hrdiny odboje. Pomáhali také Jozefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi

Představitelé města Plzně, radní pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková a radní pro ob…