Olomouc: Územní studie náměstí Republiky a jeho okolí zná výsledky ankety

03.08.2017 12:17

Podoba náměstí Republiky je podle 74 procent respondentů nevyhovující nebo spíše nevyhovující. Spokojeno s jeho podobou bylo 12 procent respondentů. Takový je hlavní výsledek ankety, která probíhala od 8. června do 10. července.

Olomouc: Územní studie náměstí Republiky a jeho okolí zná výsledky ankety
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Lidé se mohli zapojit do úvah k budoucí podobě náměstí Republiky, Biskupského náměstí a navazujících ulic Křížkovského, Mariánské, Akademické a Wurmovy. Kromě veřejné diskuze pořádané 19. června se do dotazníku zapojilo 332 respondentů, převážně přes online formulář na stránkách města. Odbor koncepce a rozvoje si cení názorů všech účastníků diskuse.

„Respondenti nejčastěji popisují dnešní stav tak, že náměstí Republiky neslouží jako náměstí, ale jen jako parkoviště,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. Jako negativa lidé vyjmenovali moc aut a málo zeleně. Prostor náměstí podle některých odpovědí není příjemný pro pěší. „Lidé se zaráží nad tím, jak vstupní brána do centra města a místo s muzei, knihovnou a přístupem k univerzitě je nevhodně a málo reprezentativně upraveno,“ dodal náměstek Jakubec.

Lidem také chybí důvod k zastavení

Důležitým veřejným institucím podle výsledků ankety často chybí odpovídající „předprostor“. Lidem také chybí důvod k zastavení (například venkovní posezení kaváren), stín, příjemnější mikroklima a zeleň. Také by uvítali, aby se část aktivit konaných na Horním a Dolním náměstí přenesla na náměstí Republiky (například prodejní trhy knih). Jako problematické lidé vnímají špatné osvětlení, špatný stav vozovky a „obležení kašny a míst k sezení bezdomovci“.

Výsledky ankety budou sloužit zpracovateli studie i městu k potvrzení závěrů z diskuze s institucemi, veřejností a analýz území. Výsledky budou reflektovány při tvorbě variant konceptů studie. Tyto varianty budou také diskutovány a veřejnosti představeny na počátku října.

Podrobné výsledky ankety včetně grafů lze nalézt ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…