Ostrava se podělí o zkušenosti

17.03.2017 7:33

Evropská města a evropské regiony si předají zkušenosti, které jim pomohou k zachování udržitelné mobility. Ostrava bude jedním z nich. Cílem projektu RESOLVE – Udržitelná mobilita a přechod k nízkouhlíkové ekonomice služeb je snížení emisí a zlepšení ovzduší ve městech.

Ostrava se podělí o zkušenosti
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Udržitelnost v dopravě je v rámci projektu myšlena v souvislosti s cestami občanů za nákupy a dopravou zboží do obchodů. Projekt generuje impuls k přechodu na udržitelnou nízkouhlíkovou přepravu osob i zboží (zlepšení infrastrukturního napojení obchodů na síť cyklostezek, lepší dostupnost MHD, zlepšení logistiky dopravy zboží do obchodů), a to jak pro veřejnou správu, tak pro občany a podnikatele.

Výstupem projektu je tvorba akčního plánu, který pomůže omezit emise CO2 vytvořené dopravou za obchodem a službami v centrech měst a podpoří udržitelná pracovní místa a růst v místní ekonomice služeb.

Projekt zohledňuje místní specifika jednotlivých měst. V podmínkách Ostravy si klade za cíl podpořit rozvoj centra, rozvoj maloobchodu v centru a celkově přispět ke zlepšení dostupnosti městského centra, potažmo maloobchodu, formou nízkouhlíkové dopravy.

Nositelem projektu RESOLVE je Moravskoslezský kraj, do projektu je rovněž zapojeno město Opava. Spolufinancování je zajištěno prostřednictvím operačního programu Interreg Europe.

Projekt je mezinárodní za účasti partnerů z osmi států. Jsou mezi nimi zástupci akademické sféry (Erasmus University Rotterdam), dále města a regiony Roermond (Nizozemsko), Reggio Emilia (Itálie), Manchester (Anglie), Maribor (Slovinsko), Växjö (Švédsko), Almada (Portugalsko) a Varšava (Polsko). Další informace na webu: www.interregeurope.eu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.