Pardubice se opět představují na Pražském hradě

22.09.2015 16:45

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu. Maketa zámku s modelem obnovených Tyršových sadů a videosnímky této historické části Pardubic pořízené pomocí dronu jsou součástí expozice Pardubického kraje.

Pardubice se opět představují na Pražském hradě
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Pardubický kraj se prezentuje na 9. ročníku mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2015 svými největšími architektonickými skvosty. Výstava Památky mého kraje potrvá do 18. října, jejím kurátorem je pardubický rodák a významný architekt Miroslav Řepa.

„Jsem hrdý, že se Pardubice prezentují na tak prestižní výstavě.Protože nejsem rodilý Parduban, velmi dobře si vzpomínám na okamžik, kdy jsem poprvé procházel Pernštýnské náměstí a přes Přihrádek jsem došel až na pardubický zámek. Vše jsem vnímal očima turisty, návštěvníka. A byl jsem ohromen krásou historických budov v centru města. Jejich dokonalostí, jejich detaily.  Přál bych si, aby budoucí generace měly za několik století podobný pocit z budov, které dnes stavíme my,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Mezinárodní festival Architecture Week se letos koná v Praze již po deváté, Pardubice se jej účastní třetím rokem. Součástí festivalu jsou vedle řady výstav i přednášky renomovaných českých a světových architektů a podobně. Zástupci Pardubic se například zúčastní 30. října mezinárodní odborné konference, na které se bude hovořit o strategii financování obnovy nemovitých kulturních památek a současné architektuře v kontextu historické zástavby.

Do Pardubic mohou nahlédnout i návštěvníci výstavy Hravý architekt v Rožmberském paláci, která je také součástí programu Architecture Week. „Uvidí město očima našich dětí. Letos se do tohoto výtvarně-architektonického projektu pro žáky 3. a 4. tříd základních škol zapojila základní škola ve Štefánikově ulici. Povídala jsem si s dětmi o architektuře i o pardubických památkách, protože si klade za cíl přiblížit dětem význam architektury v každodenním životě. Viděla jsem i výkresy, které pro letošní výstavu namalovaly. Některé byly velmi zdařilé, určitě stojí za vidění,“ řekla hlavní architektka Pardubic Pavla Pannová. Letos se projektu Hravý architekt účastní 14 škol z České republiky, ale také děti z dalších 18 zemí, například Brazílie, Maroka, Peru, Itálie a dalších.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Pátá Švabinského luneta bude zdobit Muzeum Kroměřížska

22:09 Kroměříž: Pátá Švabinského luneta bude zdobit Muzeum Kroměřížska

Mozaikovou lunetu Maxe Švabinského s názvem Budovatelé Národního divadla budou moci již brzy obdivov…