Plzeň: Město představilo zahraniční delegaci své smart projekty

18.11.2019 10:01

Ve čtvrtek 14. listopadu navštívila Plzeň pětatřicetičlenná zahraniční delegace z Ministerstva zahraničních věcí České Republiky, aby se seznámila se smart projekty města.

Plzeň: Město představilo zahraniční delegaci své smart projekty
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Po úvodním přijetí v obřadní síni plzeňské radnice navštívila městské Centrum robotiky a středisko Drony SIT v Cukrovarské ulici. Členy delegace přijali za město Plzeň radní pro oblast školství Lucie Kantorová a radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola. Krajská metropole patří v rámci republiky ke špici ve vztahu k přípravě a realizaci smart projektů neboli chytrých řešení, jež lidem v Plzni usnadňují a zpříjemňují život.

„Jedním z našich cílů je vychovávat děti už od útlého věku ke kladnému vztahu k technickým oborům. Vybavujeme proto základní i střední školy moderními technologiemi, aby si je žáci a studenti vyzkoušeli a naučili se s nimi pracovat. Snažíme se rovněž udržet absolventy středních škol v Plzni, protože je zde spousta technologických firem, kterým chybí kvalifikovaní zaměstnanci. Město proto pomáhá studentům zakládat start – upy, pomáhá jim s realizací jejich nápadů a často se stává i jejich prvním zákazníkem,“ mimo jiné nastínil podporu města v oblasti technického vzdělávání radní Vlastimil Gola.

Radní Lucie Kantorová doplnila, že 15 z 26 základních škol zřizovaných městem je nadstandardně vybaveno moderními technologiemi – děti používají ve výuce tablety, roboty a speciální stavebnice. „Na jedné z našich škol se vyučuje přímo předmět Robotika a její žáci spolupracují s Centrem robotiky,“ uvedla radní. Připomněla také, že město na podporu technického vzdělávání vypisuje pravidelně dotační programy.

Zástupci města seznámili delegaci při exkurzi v Centru robotiky s tím, jak město prostřednictvím kroužků, kurzů a soutěží rozvíjí talenty a inspiruje je k podnikání. Mimo jiné prezentovali i využití dronů pro složky Integrovaného záchranného systému v krizových situacích, při inspekcích, ve stavebnictví a dalších oborech.

Návštěva zahraniční delegace v Plzni se uskutečnila v návaznosti na sérii seminářů, které pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve dnech 11. – 15. listopadu v Praze v rámci své činnosti v Panelu pro reformu veřejné správy Východního partnerství, který financuje Evropská komise. Seminářů se zúčastnili vždy tři zástupci za každou zemi Východního partnerství, jimiž jsou Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina. Jeden z nich vždy zastupoval centrální administrativu, druhý místní samosprávu a třetí nevládní organizaci či akademický sektor.

Za české ministerstvo se zúčastnili rovněž zvláštní zmocněnec pro Východní partnerství Jan Kurfürst a Marek Janovský, vedoucí Oddělení pro politické plánování. Na akci se podílel i Svaz měst a obcí České republiky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Blíží se rekonstrukce severních teras a Žižkových sadů

19:27 Hradec Králové: Blíží se rekonstrukce severních teras a Žižkových sadů

Severní terasy a Žižkovy sady v centru Hradce Králové jsou opět blíže celkové rekonstrukci. Radní na…