V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí, mezi nimi Enrique nebo Lexie

14.01.2019 10:45

Podle čerstvých statistik evidence obyvatel se vloni narodilo v Bohumíně 195 dětí, z toho tři dvojčata. Nejoblíbenějšími jmény novopečených rodičů byla Viktorie a Jakub.

V Bohumíně se vloni narodilo téměř 200 dětí, mezi nimi Enrique nebo Lexie
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

"U děvčat se největší oblibě těšilo jméno Viktorie. V roce 2018 jsme ho zapsali hned devětkrát. Druhé v pořadí pak byly Terezky a třetí Sofie. Jméno Jakub dali rodiče vloni sedmi chlapečkům. V těsném závěsu za Kubíky se drží čtyři další jména – Adam, Matyáš, Ondřej a Tomáš, u každého ze jmenovaných ho rodičové použili hned šestkrát," uvedla matrikářka bohumínské radnice Pavlína Ucháčová.

Originalitě a fantazii se meze nekladou, a je to znát i při pojmenovávání potomků. Malí Bohumíňácci se dočkali i exoticky znějících jmen. Z těch chlapeckých to byl například Enrique, Matteo, Kevin, Krzystek nebo Timoty. U dívek se například narodila Lexie, Mia, Michelle nebo Timea.

Z méně častých jmen se objevila jména jako Agnes, Amélie, Apolena, Dorota, Justýna, Leontýna, Liliana, Klaudie, Nina, Sarah, Valerie nebo Vlasta. Z chlapeckých například Bedřich, Hugo, Jonáš, Luka, Mikael, Oliver či Václav.

Možnost zapsání druhého jména pro své dítě využili bohumínští rodiče hned osmkrát. Svým potomkům dali jména Dominik Leo, Elizabeth Patricie, Kryštof Daniel, Martin Libor, Matěj Milan, Miroslav Vojtěch, Tobiáš Ondřej, Timon Michal.

Zajímavá byla i místa narození. Malí Bohumíňáčci se rodili hlavně  v porodnicích v Ostravě a Karviné, ale také za hranicemi karvinského okresu, a to v Krnově. Někteří se narodili dokonce za hranicemi Moravskoslezského kraje - v Olomouci, Brně a Příbrami u Prahy. Jedno miminko přišlo na svět na Slovensku, a to v Čadci.

V Bohumíně se každoročně narodí přibližně 200 dětí. Předloni evidence obyvatel registrovala 198 malých Bohumíňáčků, vloni se jich narodilo 195. Také počet sňatků je v posledních dvou letech stabilní, předloni si své „ano“ řeklo 109 párů, vloni 110. Před čtyřmi lety však radnice evidovala jen 70 svateb.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…