Červíček (ODS): Kraj jedná s autobusovými dopravci o novém znění smlouvy na veřejnou dopravu

05.02.2019 20:57

Nové smluvní podmínky na zajištění veřejné linkové dopravy v regionu vyjednává Královéhradecký kraj s autobusovými dopravci. K 31. březnu 2019 jich osm z jedenácti vypovědělo smlouvu.

Červíček (ODS): Kraj jedná s autobusovými dopravci o novém znění smlouvy na veřejnou dopravu
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Dle prvního náměstka hejtmana Martina Červíčka provoz veřejné autobusové dopravy v kraji ohrožen není. První schůzka s dopravci se uskuteční již tento měsíc.

„Veřejná autobusová doprava v Královéhradeckém kraji je zajištěna a funguje. A nepředpokládáme ani, že by autobusy přestaly jezdit od 1. dubna. Vypovězení smlouvy osmi dopravci z jedenácti znamená, že musíme vstoupit do jednání a snažit se uzavřít nové smlouvy, které budou řešit tuto mimořádnou situaci,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček s tím, že první jednání kraj naplánoval na druhou polovinu února.

Do této doby by dopravci měli předložit podklady, které jsou součástí takzvané ceny dopravního výkonu. V nich uvedou veškeré náklady, které souvisí s provozováním veřejné dopravy, tedy nejen mzdy zaměstnanců.

„Předpokládáme, že využijeme i naše data a budeme jednat o reálné ceně, která odpovídá našemu požadavku a zároveň nákladům dopravců,“ doplnil náměstek Červíček.

Dopravci vypověděli kraji smlouvu k 31. 3. 2019 z důvodu limitu zákona o veřejných zakázkách, kdy Královéhradecký kraj už není schopen dopravcům platit vícenáklady za hodinovou mzdu řidičů.

Vedení kraje v říjnu loňského roku vypsalo veřejnou soutěž na zajištění autobusové dopravy na dobu 10 let. „Tato soutěž vyjasní, jaké peníze bude kraj za autobusovou dopravu v následujících letech platit, a zamezí tomu, že budeme obdobné situace řešit v průběhu každého roku,“ dodal náměstek Červíček.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

20:18 Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ministra pro evropské záležitosti Dvořáka o…