Chytrová (VV): Přijmout Ukrajinu do EU?

24.02.2014 16:38

Bolestné události na Ukrajině mě, zvlášť jako ženu a matku, nemohou nechat chladnou.

Chytrová (VV): Přijmout Ukrajinu do EU?
Foto: Archiv
Popisek: Simona Chytrová

Na druhou stranu, z politického hlediska, Ukrajina je evropská země, ale znamená to, že musí být také členskou zemí Evropské unie? Často se totiž objevují názory, jak Unie musí Ukrajině nabídnout členství, aby kompenzovala vliv Ruska. Tyto debaty, nyní emotivně probíhající na pozadí brutálních scén v ukrajinských městech, poněkud zastínily dosti důležitý fakt.

Evropský program Východního partnerství vznikl proto, aby se zdůraznila vůle daným zemím pomoci, ale současně také proto, aby se pro blízkou budoucnost nepřijímala debata o řádném členství těchto zemí. Stabilizovat ano, ale současně nepřijímat země, které by do Unie jen importovaly své problémy. Nezapomeňme na to, jak to vypadalo s rozštěpeným Kyprem nebo s Řeckem a jeho vstupem do měnové unie.

Vyhrocená situace na Ukrajině v posledních týdnech jasně ukazuje, že Evropská unie ještě dlouho nebude mocností, která je schopná reagovat rychle a jednotně. Důvod ovšem nespočívá v Unii jako takové, ale především v některých členských zemích, jež z různých důvodů nechtějí udělat z Evropské unie mocnost.

Domnívám se, že ti, kteří na jedné straně srůstání kontinentu ktitizují, nemohou jedním dechem požadovat všemocný vliv Unie v mezinárodní oblasti. V tomto případě Ukrajiny, těžce zkoušené země, kde probíhají kruté střety, ale také teče krev nevinných lidí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Veciverejne.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brázdil (ANO): Nechci, aby se vůbec v naší republice něco takového se prodávalo

18:09 Brázdil (ANO): Nechci, aby se vůbec v naší republice něco takového se prodávalo

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…