Europoslanec Pospíšil: Navrhuji konkrétní řešení v boji proti množírnám

4. 2. 2016 21:47

Dnes jsem vystoupil na půdě Evropského parlamentu k tématu ilegálního obchodu, rozmnožování a chovu psů a koček. V České republice se tento problém týká zejména jevu, který je označován jako tzv. množírny.

Europoslanec Pospíšil: Navrhuji konkrétní řešení v boji proti množírnám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Psi a kočky jsou v nich neetickým způsobem množeni a následně vyváženi zejména do Západní Evropy, kde jsou za nemalé peníze prodány. Česká republika je těmito množírnami v Evropě bohužel nechvalně proslulá. Podle kvalifikovaných odhadů je u nás vedle Slovenska tento problém v rámci Evropy vůbec nejvíce rozšířen.

Osobně jsem přesvědčen, že by praxe množíren měla okamžitě skončit. Zvíře není věc a nelze připustit, aby byli psi a kočky takto zneužívaní a bylo poškozováno jejich zdraví. Tzv. ZOO mafie provozující nelegální obchod i tzv. množírny jsou v celé v Evropě velmi aktivní a mají z tohoto nepřijatelného byznysu obrovské finanční zisky.

Řešením problému by mohlo být zavedení povinné registrace psů a koček v jednotlivých zemích, která by administrativně nezatížila jejich majitele, ale zároveň by zajistila dostatečnou ochranu zvířat. Zároveň by pomohlo propojení takto vytvořených národních registrů v rámci celé Evropské unie. Bylo by pak zřejmé, odkud zvíře pochází, a došlo by k omezení ilegálního a neetického obchodu se zvířaty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

22:06 Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

Zamyšlení nad posledními proimigračními návrhy, které nám Brusel přichystal