Hejtmanka Stráská: Nechápu, proč se má rušit něco, co dobře funguje

02.07.2017 10:19

Jihočeský kraj podporuje zachování stanoviště vodní záchranné služby v Kyselově. Jeho zrušení by ohrozilo bezpečnost návštěvníků Lipna. Odmítavé stanovisko ke zrušení stanoviště zastává i hejtmanka Ivana Stráská.

Hejtmanka Stráská: Nechápu, proč se má rušit něco, co dobře funguje
Foto: Archiv Ivany Stráské
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

„Nechápu, proč se má rušit něco, co dobře funguje a slouží lidem. Argumenty o ochraně přírody jsou pokrytecké,“ zdůraznila hejtmanka Stráská s tím, že je kraj připraven vodním záchranářům s touto kauzou pomoci, například formou právního poradenství. Zároveň připomněla, že jednou z hlavních priorit kraje je zajištění bezpečnosti všech Jihočechů i lidí, kteří sem přijíždějí na návštěvu. A právě VZS ČČK je jednou ze složek, které se na tom aktivně podílí.

„Plně si tuto skutečnost uvědomujeme, proto vodní záchranáře dlouhodobě podporujeme i finančně. Od roku 2005 jim kraj přispěl na činnost částkou ve výši téměř 4,6 milionu korun. Navíc jsme jim pomohli zprostředkovat zhruba 1,6 milionu z Nadace ČEZ na nákup člunu,“ nastínila hejtmanka.

To, že by chod stanice v Kyselově nějak narušoval přírodu, vyvrací bývalý ředitel Národního parku Šumava a současný předseda Turistického spolku Lipensko Jiří Mánek. „Neexistuje žádný reálný důvod z pohledu ochrany přírodu tuto základnu rušit. Navíc na Lipensko přijíždí desítky tisíc lidí ročně a je důležité, aby o ně bylo po bezpečnostní stránce postaráno,“ dodal Mánek.

Obdobný názor zastává i Zdeněk Zídek z Povodí Vltavy - ředitel Závodu Horní Vltava. „Zrušení stanoviště v Kyselově považuji za nesmysl. Pokud bude tento objekt následně odstraněn, jak to má národní park v plánu, pak už v této lokalitě nebude možné už nikdy nic takového postavit,“ řekl Zídek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…