Hubáčková (KSČM): Nová tvorba ČT

5. 1. 2017 4:32

Vánoce a Nový rok máme za sebou, a tím i školní volna dětí. Letošní zima nás o Vánocích překvapila poměrně teplým počasím, a tak na Vánoce a Nový rok jsme si o sněhu mohli nechat jenom zdát a místo stavění sněhuláků a zimních radovánek jsme čas trávili u televize.

Hubáčková (KSČM): Nová tvorba ČT
Foto: KSČM
Popisek: Gabriela Hubáčková

Musím přiznat, že především program České televize mě poněkud překvapil. Dá se říct, že kdyby se na obrazovce neobjevily archivní pořady, tak bychom byli asi hodně zklamaní. Být moderní za každou cenu se na některých nových pohádkách a seriálech projevuje opravdu velmi negativně. U mnoha nových autorů je třeba vážně uvažovat o tom, co je vede k ztvárnění děl, před kterými je lépe děti ochránit. Dospělí to mají jednodušší. Prostě televizi vypnou a seriáloví tvůrci tak přicházejí o mnohé diváky.

Smutné je, že tato díla moderní doby platíme všichni bez rozdílu. Ať se nám to líbí, nebo ne. A tak koncesionářské poplatky zajišťují práci i těm, kteří by si zasloužili beze sporu chodit domů bez jakékoliv odměny. Rádi jsme se s dětmi podívali znovu na Šíleně smutnou princeznu i na staré silvestrovské pořady. Určitě jsme se nenudili ani u společenských her či procházek. Pokud bych však měla sledovat novou tvorbu České televize, tak jedině s lahví dobrého moravského vína. Jen tak se to dá totiž ve zdraví přežít.

Gabriela Hubáčková
poslankyně PSP ČR 
stínová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jůzl (KDU-ČSL): Velkorysí lidé ještě žijí

22:30 Jůzl (KDU-ČSL): Velkorysí lidé ještě žijí

O naší společnosti se občas říká, že je zaměřená jen na zisk a obchod. O to víc pak vynikne a potěší…