Knot (TOP 09): Smart cities je skutečná cesta, jak dosáhnout zlepšení života

04.10.2017 8:35

První náměstek Knot představil v Praze na konferenci o možnostech zvýšení konkurenceschopnosti v ČR zdařilý projekt Smart Písek a Smart region

Knot (TOP 09): Smart cities je skutečná cesta, jak dosáhnout zlepšení života
Foto: archiv J. Knota
Popisek: Josef Knot z TOP 09.

Představit chytré příklady řízení obcí a zvýšit tak konkurenceschopnost České republiky. To je jedním z cílů konference Světového ekonomického fóra (WEF), která se koná každoročně už od roku 2014 a letos připadla na úterý 3. října. Konferenci pořádala městská část Praha 5 pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zkušenosti s budováním města budoucnosti přijel do NH hotelu v Praze představit i vicehejtman Jihočeského kraje Josef Knot, který je místostarostou Písku, města, oceněného titulem Chytré město za projekt Veřejná část energetického portálu.

„Koncepce Smart cities není jen nějaká mediální bublina, ale skutečná cesta, jak dosáhnout v řadě oblastí reálného zlepšení života obyvatel našich měst a obcí, ať už jde o snižování emisí zavádění energetických úspor, efektivní odpadové hospodářství či otevřenost úřadů,“ uvedl vicehejtman Knot a připomněl, že projekt úsporných energetických opatření na osmnácti objektech píseckých mateřských a základních škol přinesl jen pro tento rok úspory ve výši 3,5 milionů korun.

WEF porovnává konkurenceschopnost více než 137 zemí světa, které dohromady tvoří 98 procent světového HDP. V úvahu bere 12 faktorů, které zahrnují infrastrukturu, vzdělání a zdravotnictví, efektivitu pracovního trhu, technologickou připravenost, inovace, velikost trhu, makroekonomické prostředí, transparentnost a výkonnost vlády. Česká republika se letos, stejně jako loni a předloni umístila na 31. příčce. O dvě místa lépe než ČR se umístilo Estonsko, Polsko je na 39. místě, Slovensko pak 59. První je Švýcarsko následované Spojenými státy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farhan (ANO): Ten zákon provází neskutečný chaos

21:10 Farhan (ANO): Ten zákon provází neskutečný chaos

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…