Kobza (SPD): Europátek 13., významný je den. Britové odmítli bruselský chomout

13.12.2019 12:37

Stejně jako naši komunisté v roce 1989 se ani europapaláši nepoučí. Nepochopí, že Lisabonská smlouva je zločinem na národních státech a že demokracie je hodnotou, kterou si Evropané nenechají vzít.

Kobza (SPD): Europátek 13., významný je den. Britové odmítli bruselský chomout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny, zvoleným za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Musím opětovně poblahopřát zmocněnci Evropské unie pro brexit, Michelu Barnierovi, za brilantní výkon při vyjednávání o brexitu. Jak jsem upozornil (k velkému překvapení a nesouhlasu ostatních) již někdy v dubnu v Událostech, komentářích na ČT24, díky jeho špičkovým vyjednávacím schopnostem se stav jednání s Velkou Británií významně posunul. Ty dva roky šikanování Britů, naduté nadřazenosti, sebestředné prezentace v poslušných a servilních masmédiích a celkově buzerace britských vyjednávačů skutečně přineslo své ovoce. Jak jsem řekl, dokázal naštvat i odpůrce brexitu, dokázal přesvědčit i britské liberály, že cesta EU je cestou do pekel a že bez EU bude Británii lépe. Nesmíme zapomenout, že mu v tomto snažení významně pomáhala bývalá britská premiérka Mayová.

Trump podává pomocnou ruku

Když se mě tehdy snažil moderátor přesvědčit, že Británii bez EU čeká jen bída, svrab a neštovice, oponoval jsem mu, že osvobozením se z cel a tarifů EU se naopak Británii otevřou možnosti vést svůj vlastní obchod, zahraniční politiku a že naopak řada dovozových komodit tím pádem zlevní. Dnešní vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa tuto moji vizi potvrzuje, když ve své gratulaci napsal vítězi včerejších parlamentních voleb konzervativci Borisi Johnsonovi, že předpokládá vyjednání obchodní dohody s Británií, která bude větší a lepší, než by byla ta s EU.

Odmítli liberální eurosocialismus, zvolili svobodu

Možná, že jednou bude 13. prosinec 2019, kdy výsledky voleb vyšly ve známost, vyhlášen památným dnem (minimálně v Británii), kdy si Britové mezi liberálním eurosocialismem a svobodou vybrali svobodu. Budeme si možná připomínat den, kdy se začala drolit EU. Sledujme, zda brexit konečně umožní sjednocení Irska, které jsem předpověděl právě ve zmíněném vysílání Událostí, komentářů. Musím se ale přiznat, že vůbec nepochybuji o tom, že stejně jako naši komunisté v roce 1989 se ani europapaláši z tohoto vývoje nepoučí, že nepochopí, že Lisabonská smlouva je zločinem na národních státech a že demokracie je hodnotou, kterou si Evropané (tedy ti původní, ne ti importovaní a urychleně vybavení jakýmsi pofidérními dokumenty), nenechají vzít. Očekávám tedy rostoucí propagandistickou hysterii, daleko větší tlak na vlastenecké strany národních států, daleko širší „sanitární kordony“ kolem poslanců vlasteneckých stran v národních parlamentech. Předvídám tedy všechny ty jevy, které zde v Česku známe z přísloví o chcípající bestii.

Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Justiční tabu aneb O čem se nemluví

16:02 Senátorka Kovářová: Justiční tabu aneb O čem se nemluví

Mé vystoupení na kulatém stole nazvaném Kárné řízení a jeho nová perspektiva, který proběhl 25. dubn…