Konečná (KSČM): Ticho při prodloužení sankcí vůči Rusku

12.09.2015 11:45

Když počátkem září velvyslanci EU prodloužili sankce vůči Rusku, prošlo to tak automaticky, že už se o tom téměř nepsalo. Už se nikdo ani nenamáhá, aby zhodnotil, k čemu sankce vedly, čemu pomohly, co naopak zbrzdily a koho poškodily. Je to špatně, taková věc by neměla procházet jen tak.

Konečná (KSČM): Ticho při prodloužení sankcí vůči Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Důvodem zřejmě je, že kdyby si evropští představitelé poctivě analyzovali důsledky sankcí, museli by si přiznat, že sankce Rusko k ničemu nedonutily, že výrazně poškozují evropské firmy a blokují potřebný dialog s Ruskem.

Evropští představitelé by si měli uvědomit, že Rusko nikam nezmizí, je příliš hrdé a svébytné, než aby se podřídilo cizím státům. O tom se mohli přesvědčit Napoleon i nacisté. Nic se nevyřeší tím, že se k Rusku otočíme zády, ono tam pořád bude a bude si dělat svou politiku.

Přezíravý postoj k Rusku, který mají evropští a velké množství českých politiků, je hloupý a již teď se nám negativně vrací. Potřebovali bychom spolupráci s Ruskem na mnoha věcech, tou nejakutnější je situace v Sýrii, kde léta zuří občanská válka a mnoho lidí utíká do Evropy a vidíme tragické osudy lidí i celých oblasti. Potřebovali bychom vést dialog s Ruskem i kvůli Ukrajině, kde se opět rozhořívají boje a bez dialogu a spolupráce s Ruskem se situace nepohne k lepšímu.

Místo jednání s Ruskem vymýšlí evropští politici jak omezit dovoz ropy a zemního plynu v tzv. Evropské energetické unii. Výsledkem může být jedině to, že budeme dovážet ropu a zemní plyn za vyšší ceny anebo z ještě problematičtějších zemí.

Bohužel, takových příkladů, kdy státy a politici EU dělají, nebo podporují kroky, které jsou v hrubém rozporu se zájmy jejich států a celé EU ve vztahu k Rusku, je daleko více.

O to více si můžeme vážit toho, že jedním z mála evropských politiků, kteří se alespoň v dílčích věcech dokážou vzepřít „kolektivní tuposti" a říci nahlas co si o takovém přístupu myslí, je český prezident. Děje se tak sice v záležitostech spíše symbolických, ale o to je to „symbolicky" důležitější. Doufám, že to probudí další politiky a v Evropské unii se začne dělat racionální politika a mnozí si uvědomí nesmyslnost sankcí.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.