Matějka (SNČR): Evropská unie

12.12.2018 22:29

Odešli jsme z EU a úspěšně spolupracujeme s dalšími státy a společenstvími.

Matějka (SNČR): Evropská unie
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Přeneste se na chvíli do budoucnosti. S námi budete moci jednou říkat o Evropské unii toto:

Naším cílem byla svobodná, nezávislá, suverénní a prosperující Česká republika, která bude mít ve světě respekt. Na kterou budou moci být občané hrdí a ve které budou v bezpečí žít své spokojené životy. Podařilo se nám o takové vizi přesvědčit dostatek lidí u nás. Většina námi prosazovaných postojů však byla v rozporu se společnými politikami Evropské unie – naši vizi nešlo uskutečnit, dokud byla Česká republika členským státem EU.

Protože se Unie ze své podstaty nedala reformovat, prosadili jsme konání referenda o Evropské unii a vystoupení naší republiky z EU. Podobná referenda probíhala a probíhají i v dalších členských státech EU. Zachovali jsme nezávislou měnu – českou korunu. Teď spolupracujeme se státy ze všech světových stran a s mírovými společenstvími na základě vzájemně výhodných smluv.

Tato úspěšná a svobodná spolupráce je nezávislá na většinovém hlasování za našimi hranicemi, které nás dříve brzdilo. Můžeme si to dovolit. Česká republika leží v srdci Evropy, má strategickou polohu a v historii byla často předmětem prosazování zájmů zahraničních mocností, ať z východu nebo západu. Dokázali jsme se cizím vlivům ubránit.

Dnes si rozhodujeme o našich záležitostech sami a máme možnost zvolit si, co pro sebe považujeme za nejlepší. Bodujeme také v kvalifikované pracovní síle, skvělé dopravní síti a stabilní ekonomice. Česká republika a lidé, kteří tu žijí, se stali v mnoha oblastech příkladem pro ostatní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

4:31 Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

Jeden z největších mozků současné vlády a světové vědy, bývalá šéfka penzionu, absolventka zkrachova…