Ministr Herman: Reakce na Slovanskou epopej v Tokiu jsou úžasné

12.03.2017 13:19

Stěžejním bodem návštěvy ministra Hermana bylo bezpochyby slavnostní zahájení výstavy Slovanské epopeje Alfonse Muchy.

Ministr Herman: Reakce na Slovanskou epopej v Tokiu jsou úžasné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Vernisáž výstavy se uskutečnila v Národním centru umění v Tokiu, které patří k nejprestižnějším výstavním síním na světě. První den výstavy si Slovanskou epopej prohlédlo přes 4000 návštěvníků. Letošní rok je v Japonsku vyhlášen Rokem české kultury a představení Muchova cyklu s výjevy ze slovanské mytologie je jeho stěžejní částí. Výstava zde potrvá do 5. června 2017.

„Byl jsem mile potěšen z obrovského zájmu, s jakým naši japonští přátelé  dílo Alfonse Muchy  přijímají. Reakce na Slovanskou epopej jsou úžasné, stejně jako ohromná účast široké veřejnosti, která přišla do Národního centra umění v Tokiu na vernisáž,“ uvedl Daniel Herman.

Ministr Herman se v rámci své pracovní návštěvy Japonska v pondělí setkal s bohemisty a překladateli české literatury a v prostorách Českého centra v Tokiu zahájil výstavu dekorativních předmětů a šperků Jarmily Mucha Plockové. Navázal jednání s  několika významnými kulturními institucemi, mezi které patřila  Agentura pro kulturní záležitosti. S jejím ředitelem panem Ryoheiem Miyatou  jednal ministr Herman především o podpoře prezentace české literatury v Japonsku, o podpoře překladů a propagaci české filmové tvorby. Neméně významné jednání se uskutečnilo  při úterní návštěvě organizace japonské státní televize NHK Promotion, která je ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Galerií hlavního města Prahy iniciátorem výstavy díla Alfonse Muchy “Slovanská epopej”. 

Po úterním slavnostním zahájení výstavy Alfonse Muchy  navštívil ve středu ministr Herman  Národní památkový úřad, kde se seznámil s místní správou památkové péče a prohlédl si sbírky Tokijského národního muzea. Dále se setkal s ředitelkou Tokijského centra pro studium holocaustu paní Fumiko Išiokou a předal ji ocenění Anděla pro lepší svět. Navštívil slavný chrám Sensó-dži a svou pracovní návštěvu Japonska ukončil prohlídkou kulturních památek ve městě Kamakura.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou id...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.