Ministryně Šlechtová: Po zkušenostech z období 2007-13 musí existovat jasné rozdělení kompetencí a odpovědností

13. 2. 2016 15:40

Ministryně Karla Šlechtová na posledním jednání vlády představila materiál s názvem Pravidla řízení a koordinace Dohody o partnerství v programovém období 2014–2020. Cílem aktualizovaných pravidel je efektivní řízení evropských fondů za účelem naplnění cílů Dohody o partnerství.

Ministryně Šlechtová: Po zkušenostech z období 2007-13 musí existovat jasné rozdělení kompetencí a odpovědností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karla Šlechtová

„Po zkušenostech z období 2007-13 jsme považovali za klíčové, aby v novém programovém období existovalo jasné rozdělení kompetencí a odpovědností mezi všemi odpovědnými subjekty. Proto vznikla Pravidla řízení a koordinace Dohody o partnerství, která jsme nyní představili v aktualizované podobě, již reflektující zahájení programového období 2014-20,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.

Cílem pravidel je zajistit institucionální a procesní řízení Evropských strukturálních a investičních fondů za účelem naplnění cílů Dohody o partnerství. Pravidla tak stanoví základní principy, závazky, odpovědnosti, způsob řízení a koordinace implementace Evropských investičních a strukturálních fondů v ČR, a to zejména na úrovni centrálních orgánů.

Aktualizace pravidel navázala nejenom na vydání zbývající evropské legislativy v podobě prováděcích a delegovaných aktů, ale také byla připravena s ohledem na první reflexi řízení Evropských strukturálních a investičních fondů v ČR a zahájení implementace programů. V Pravidlech proto byly aktualizovány hlavní činnosti jednotlivých orgánů tak, aby byl zajištěn soulad s legislativou, jednotným metodickým prostředím a bylo dosaženo efektivního řízení Evropských strukturálních a investičních fondů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Geeret Wilders na návštěvě poslaneckého klubu SPD.

15:17 Rozvoral (SPD): Geeret Wilders na návštěvě poslaneckého klubu SPD.

Před dnešní konferencí ENF navštívil v pátek předseda nizozemské Strany pro svobodu Geeret Wilders p…