Náměstek Ruml: Museli jsme posílit server o dvojnásobnou kapacitu na obranu proti spadnutí

13. 1. 2016 11:20

Velký zájem vzbudily u obyvatel kraje letošní kotlíkové dotace. Od pondělní půlnoci bylo na úřad podáno skrze elektronický systém přes 500 žádostí, ve kterých žádají o téměř 57 milionů korun. Ten, kdo ještě žádost nepodal, se ovšem nemusí bát, že by se na něj nedostalo.

Náměstek Ruml: Museli jsme posílit server o dvojnásobnou kapacitu na obranu proti spadnutí
Foto: kscm.cz
Popisek: Náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml (KSČM)

„Od včerejší půlnoci do dnešní 8. hodiny ranní podalo žádost o dotaci na výměnu kotle 501 zájemců. Těsně po spuštění elektronického systému se objevily technické komplikace. Podání žádosti může být trochu pomalejší, proto prosíme žadatele o trpělivost. Pro všechny případy jsme nechali posílit server o dvojnásobnou kapacitu na obranu proti spadnutí. Vedle podatelny v budově Krajského úřadu byla také zprovozněna místnost s počítači, kde pracovníci úřadu poradí spoluobčanům, kteří neumí zacházet s počítačem, nebo si se žádostí nevědí rady. Tady se může ovšem čekání mírně protáhnout. Doporučuji proto zapsat se na místě do pořadníku, nebo zavolat na kontaktní telefonní čísla,“ informoval náměstek hejtmana Otakar Ruml, který má na starosti evropské dotace.

V současných 501 žádostech, které byly přes elektronický systém úřadu doručeny, žádají obyvatelé kraje na nový kotel celkem o 56,7 milionu korun. V aktuálně vyhlášené dotační výzvě se v celém kraji rozděluje prvních 100 milionů korun. „Obyvatelé se však nemusí bát, že by se na ně s kotlíkovou dotací nedostalo. Po vyčerpání prvních 100 milionů bude krajem plynule vyhlášena další výzva, protože celkem budeme rozdělovat 200 milionů korun. Navíc mohou být některé z evidovaných žádostí vyřazeny pro nesplnění podmínek, postupně se tedy mohou uvolňovat další prostředky,“ ubezpečil náměstek hejtmana Ruml.

Zájemci o dotaci na nový kotel mohou žádat o příspěvek ve výši až 127,5 tisíce korun. Týká se to těch obyvatel kraje, kteří vlastní rodinný domek. Na výměnu kotlů bude pro roky 2016 a 2017 vyčleněno 200 milionů korun, za které se kraj zavázal vyměnit minimálně 1340 kotlů. „Občané kraje tedy mají vysokou pravděpodobnost, že se po splnění všech podmínek na jejich žádost dostane,“ doplnil náměstek Ruml.

Veškeré informace k čerpání kotlíkových dotací naleznou zájemci na webu www.kr-kralovehradecky.cz v sekci „Kotlíkové dotace“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Bělobrádek (KDU-ČSL): Vědecká data by měla být přístupná bez embarga a finančních či právních překážek

22:35 Bělobrádek (KDU-ČSL): Vědecká data by měla být přístupná bez embarga a finančních či právních překážek

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek na zasedání Rady pro konkurenceschop…