ODS: Lidé nemůžou být kvůli neschopnosti vlády omezeni na volebním právu

23.07.2020 6:34

Senátoři ODS odmítají výroky Jana Hamáčka o nemožnosti volit kvůli onemocnění nemocí COVID-19.

ODS: Lidé nemůžou být kvůli neschopnosti vlády omezeni na volebním právu
Foto: ODS
Popisek: ODS

Chtějí, aby vláda umožnila lidem volit i přesto, že jsou např. v karanténě. Chtějí naopak prosadit mimořádný příspěvek krajům a schválit zákon o liniových stavbách.

„Zásadně nesouhlasíme s tím, že lidé můžou být na základě koronavirové pandemie omezeni na svém volebním právu. Vláda měla už od jara počítat s tím, že může nastat situace, kdy budou muset proběhnout volby i přesto, že bude v některých regionech vyšší počet lidí v karanténě. Zažili jsme už například nezákonně odložené senátní volby v Teplicích. Stát musí hledat cesty, jak umožnit lidem volit i v regionech, kde je epidemiologická situace horší,“ říká předseda senátorského klubu Martin Červíček.

„Navrhujeme také kompenzaci pro kraje ve výši 500 Kč na obyvatele. Kraje přišly o spoustu peněz a je povinností státu jim tento výpadek nahradit. Nahradit přímo a rychle, nikoliv prostřednictvím dohod o navýšení fondu na investice do infrastruktury, nebo jiných prostředků, které mají omezené možnosti využití,“ vysvětluje první místopředseda senátorského klubu Zdeněk Nytra.

„Podporujeme také zákon o liniových stavbách, který je naprosto klíčový pro rychlejší výstavbu infrastruktury, především pak dálnic. Podporujeme ale také pozměňovací návrhy, které vedou k rozšíření působnosti tohoto zákona na další stavby,“ říká senátor ODS Michal Kortyš.

„Odmítáme také navýšení rozpočtu EU v souvislosti se schváleným víceletým plánem a plánem obnovy. Už před dvěma lety se Senát usnesl, že odmítá navyšování rozpočtu a tato naše pozice stále trvá,“ uzavírá Zdeněk Nytra.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Plán Mercedesu, prodávat od roku 2030 jen elektromobily, padl

12:16 Maříková (SPD): Plán Mercedesu, prodávat od roku 2030 jen elektromobily, padl

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k elektromobilitě.