ODS: Regulace zbraní dostala v Bruselu zelenou, nesouhlasíme

26.01.2017 14:54

Majitelé samonabíjecích pušek o své zbraně nepřijdou. Stejně tak by měly být zachovány muzejní sbírky a na policii nebudou muset ani majitelé vzduchovek. Přesto bude nově civilní držení některých sportovních zbraní prakticky nemožné.

ODS: Regulace zbraní dostala v Bruselu zelenou, nesouhlasíme
Foto: ODS
Popisek: ODS

Takový je výsledek hlasování Výboru pro vnitřní trh, který v Bruselu podpořil kontroverzní směrnici o střelných zbraních.

„Původní návrh zákona byl naprosto absurdní, nesmyslný a diletantský, ODS s ním od začátku nesouhlasila a ani nejnovější verzi nemůžeme podpořit,“ řekl europoslanec a předseda Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil. „Jsme přesvědčeni, že legální držení zbraní pro společnost žádnou hrozbu nepředstavuje a není žádný důvod k takto drastickému zásahu do práv občanů. Zvláště v zemi, kde je legislativa velice přísná a přitom funkční.“

„Potvrzení novely evropské směrnice o zbraních Výborem pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů bohužel není ničím překvapivým a vnímám jej jako další krok směřující proti slušným a zákona dbalým občanům, legálním držitelům zbraní, kteří se stali neoprávněně terčem bruselských pacifistů,“ uvedla k hlasování poslankyně Jana Černochová. „Byť došlo k určitému zmírnění textu směrnice, stále se jedná o nepřijatelnou restrikci, na kterou Česká republika nesmí v žádném případě, i za cenu hrozby sankcí, přistoupit. ODS proto bude proti této normě a její implementaci aktivně bojovat. Naše legislativa regulující legální držbu zbraní je plně funkční a neexistuje jediný důvod k tomu ji jakkoliv měnit.“

Konečné rozhodnutí má padnout na plenárním zasedání parlamentu v březnu tohoto roku.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…