Okamura (SPD): Podle názoru Japonců neexistuje možnost absolutní integrace migrantů

10.06.2016 22:35

Sto třiceti milionové Japonsko přijalo za minulý rok pouze 15 uprchlíků a nechystá se na své politice cokoliv měnit i přes opakovanou kritiku některých zemí EU a představitelů OSN.

Okamura (SPD): Podle názoru Japonců neexistuje možnost absolutní integrace migrantů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Odmítavý postoj Japonců je založen na bezpečnosti, protože Japonci nechtějí přijímat kohokoliv, kdo by nedodržoval zákony země, dále na tom, že si Japonci chtějí udržet svou kulturní identitu, tedy svoji specifickou kulturu a jazyk a dalším důvodem je také politické hledisko, jelikož je imigrace téma, které není na japonské politické scéně prioritou.

Podle názoru Japonců totiž neexistuje možnost absolutní integrace migrantů, a proto při pohledu na Evropu říkají, že Evropa bude mít velký problém.
Přestože mají Japonci nízkou porodnost, nemyslí si, že by příchod velkého počtu imigrantu z cizích kultur pomohl jejich ekonomice.

Japonsko, jako jedna z ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, má tedy zcela opačný názor, než prosazuje Evropské komise, kancléřka Merkelová a česká vláda Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše.

A snad nemusím dodávat, že podobný postoj jako má k migraci Japonsko nebo také Austrálie prosazuje od počátku také naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), jelikož jsme přesvědčeni o tom, že nulová tolerance nezákonné migrace a islámské mirace je správná cesta k prosperující a bezpečné České republice.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…