Okamura (SPD): Somálští piráti žijí v Německu i se svými rodinami

16.08.2018 21:47

Komentář na facebookovém profilu k pobytu somálských pirátů v Německu

Okamura (SPD): Somálští piráti žijí v Německu i se svými rodinami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Po zuby ozbrojení somálští piráti, kteří před osmi lety přepadli německou kontejnerovou loď Taipan, žijí v poklidu v Německu i se svými rodinami. A vysávají tamější sociální systém a nelze je vyhostit. Takové jsou současné německé zákony, které jsou ušité na míru migraci a globalismu.

Příběh začal tím, že posádku německé lodi tehdy osvobodilo nizozemské komando, které piráty na moři zadrželo a vydalo do Německa. Soud v Hamburku vynesl v říjnu 2012 nad zločinci tresty v délce dva až sedm let vězení. Od roku 2015 jsou ale všichni na svobodě. Někteří si svůj trest odpykali a další byli podmíněně propuštěni na svobodu. A podali si v Německu žádost o azyl a žijí tak dále v Německu díky německému sociálnímu systému, který jim vyplácí nemalé peníze. Žádosti o azyl jim byly sice odmítnuty, ovšem ani jeden z nich nebyl dosud vyhoštěn. Dva muži žijí na ubytovně pro běžence, tři v soukromí. Jeden z mužů dostává od státu 1000 euro měsíčně (asi 25 tisíc korun) a má placené zdravotní pojištění. Těm, co mají rodiny, dovolilo Německo dokonce tyto rodiny sloučit, a získávají tak ze systému ještě více peněz. Stát jim například platí školku, všichni mají placené kurzy němčiny.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Problém je také v tom, že somálské velvyslanectví v Německu není schopné vydat mužům pasy, a ti tak nadále zůstávají ve městě a německý stát je živí prostřednictvím štědrého sociálního systému.

Tady vidíte, co nás čeká, pakliže bude Česká republika pokračovat v podpoře politiky Evropské unie. A naše hnutí SPD s tímto zásadně nesouhlasí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…