Paroubek: Vítám, že zájmy občanů ohledně Temelína hájí alespoň nevládní organizace

24.01.2015 6:30

Podpořím v budoucnu akce nevládních organizací Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla spočívající v odmítání dostavby nových jaderných bloků, ať už v JE Temelín anebo JE Dukovany.

Paroubek: Vítám, že zájmy občanů ohledně Temelína hájí alespoň nevládní organizace
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Tyto organizace podaly kvůli dostavbě Temelína ke správnímu soudu žalobu na rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Velice tyto aktivity nevládních organizací vítám. Pokud zájmy občanů nechrání vláda, jsem rád, že tak činí aspoň nevládní organizace. Činnost těchto organizací podpořím a nabídnu jim k dispozici také web vasevec.cz, tak aby mohly seznamovat veřejnost se svými argumenty proti dostavbě Temelína.

Krom toho, co uvádějí Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla, je třeba ještě připomenout, že dostavba jaderných bloků by stála 300 – 400 miliard korun, a to vcelku bez možnosti, aby ČEZ následně na takové investici vydělával a přitom bylo dosaženo rozumných cen vyráběné energie.

Navzdory veřejně prezentovaným informacím není jaderná energie nijak levná. Uvědomme si, že nyní se na pražské energetické burze elektřina obchoduje za 975 korun za megawatthodinu, ale výrobní cena této jednotky z moderního jaderného reaktoru je podle autorů energetické koncepce 1600 korun. Dalším podstatným faktem je i to, že jedním z cílů klimaticko-energetického balíčku na rok 2030 je úspora energie do tohoto data o 27 %. A kam tedy v té době bude přebývající elektrickou energii vyvážet, když se tento cíl nejméně naši sousedé Německo a Rakousko budou snažit dodržet?

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Paroubek - profil

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.