Pekarová Adamová (TOP 09): Přeji von der Leyenové ve funkci mnoho štěstí

17.07.2019 10:33

Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise

Pekarová Adamová (TOP 09): Přeji von der Leyenové ve funkci mnoho štěstí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V rámci "Expedice neuhneme 2017" představovala TOP 09 svůj volební program v Únětickém pivovaru. Zúčastnili se čestný předseda Karel Schwarzenberg, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a poslanec Martin Plíšek

Ursula von der Leyen byla zvolena předsedkyní Evropské komise. Věřím, že v této funkci obstojí, má pro to velmi dobré předpoklady. Již od roku 2005 pracuje v exekutivních funkcích. Postupně byla ministryní pro rodinu, ministryní práce a sociálních věcí (zasadila se o podporu zaměstnanosti matek a rozvoj mateřských škol na západě Německa) a v roce 2013 se stala první ministryní obrany v historii Německa.

Ve své dnešní promluvě k europoslancům hovořila mj. o novém evropském klimatickém zákoně, podle svých slov se také zapojí do boje s dezinformacemi, nenávistnými komentáři a zásahy do voleb zvenčí, a zároveň apelovala na respektování vlády práva (na které země tím narážela, asi není potřeba dodávat).

Stává se předsedkyní v těžkých časech, bude muset čelit tlakům nacionalistů a populistů, pro které je Evropská unie často hromosvodem jejich vlastních neúspěchů, zároveň bude muset řešit výzvy, které Evropu čekají v oblasti ochrany životního prostředí. Velmi kvituji, že jedním z bodů jejího programu je ztrojnásobení rozpočtu na program Erasmus+. Vzdělaná a otevřená evropská společnost je totiž předpokladem pro prosperitu v jednotlivých zemích.

Přeji jí proto ve funkci mnoho štěstí, její úspěch je v bytostném zájmu České republiky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…