Piráti: Metropolitní plán je v rozporu s plánem Adaptace na klimatickou změnu

20.07.2018 9:09

Nový územní, tzv. Metropolitní, plán Prahy bude určovat podobu města po příští desetiletí. Veřejnost má možnost se k němu vyjádřit do 26. července. Kromě kontejneru IPR podávají o Metroplánu informace i stánky Pirátů, které můžete potkat v centru Prahy i na pražských sídlištích. Pirátská sdružení na městských částech navíc odesílají na magistrát své připomínky, které vzešly z diskuzí s místními obyvateli.

Piráti: Metropolitní plán je v rozporu s plánem Adaptace na klimatickou změnu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Nový Metropolitní plán stanoví závazná pravidla rozvoje a výstavby v Praze po roce 2023. Hlavní autor územního plánu, architekt Roman Koucký, v něm přichystal několik kontroverzních změn oproti současnému stavu, které by mohly hlavní město výrazně proměnit. Piráti s nimi nyní seznamují občany, aby zjistily, jestli jsou takové změny mezi občany vůbec vítány.

„Problém by mohl nastat třeba na pražských sídlištích jako jsou Modřany nebo Jižní město. V plánu se nerozlišuje mezi stavbou 13 a 21patrových domů. Sídliště tak mohou být ještě více zahuštěna stavbou věžáků, aniž by se se bral ohled na kapacity dopravy, parkování a občanské vybavenosti v okolí,“ vysvětluje Eva Tylová, zastupitelka za Piráty, Zelené a LES v Praze 12 a pirátská kandidátka do Senátu. „Plán je navíc v rozporu s implementačním plánem Adaptace na klimatickou změnu, který předpokládá nárůst zeleně pro její ekologickou funkci. Stručně řečeno, čím méně bude v městě stromů a parků, tím nesnesitelnější vedra v Praze budou.“

Piráti jsou v kontaktu s občanskými spolky, které mají k Metropolitnímu plánu vlastní specifické připomínky. Sami pak na magistrát zasílají své koncepční připomínky k obecným cílům plánu. „Kromě zeleně nám jde také o zachování ducha Prahy jako města s unikátním architektonickým dědictvím. Na podzim k nám opět přijede delegace UNESCO, aby na místě zjistila, zda Praha ještě stále splňuje všechny podmínky statusu světového historického dědictví. Programovým cílem Pirátů je tento statut pro město udržet a nenechat si staletí budovanou krásu města zničit tím, že developerům necháme při výstavbě volnou ruku,“ doplňuje Vít Šimral, místopředseda pražských Pirátů a kandidát do zastupitelstva hlavního města.

Kde můžete například potkat pirátské informační stánky:
Pá 20. 7. OC Obzor na Kamýku 16-19 h
Po 23. 7. Lidl Lhotecká 10-18 h
Út 24. 7. OC Jasná 17-19 h
St 25. 7. OC Labe 17-19 h

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Až se v prosinci otevře dálnice, budou moci Budějčáci užívat i novou komunikaci

12:06 Hejtman Kuba: Až se v prosinci otevře dálnice, budou moci Budějčáci užívat i novou komunikaci

Slavnostním poklepem na základní kámen byla v úterý 23. dubna 2024 zahájena 6. etapa výstavby zanádr…