Polčák (STAN): Očekávám premiérovu omluvu vládě Spojených států

14. 2. 2016 22:47

V případu Fajád selhala vláda i zpravodajské služby. Vláda by měla Sněmovnu požádat o důvěru.

Polčák (STAN): Očekávám premiérovu omluvu vládě Spojených států
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

Hnutí Starostové a nezávislí důrazně požaduje od vlády vysvětlení celého pozadí výměny pětice Čechů za propuštění Alího Fajáda. STAN to vnímá jako selhání zpravodajských služeb, naprostý amatérismus a ztrátu důvěry jednoho z našich nejbližších spojenců – Spojené státy americké.

Hnutí STAN upozorňuje, že ztráta důvěry v Českou republiku ze strany spojenců přinese jediné - přestanou s námi sdílet zpravodajské informace. V době, kdy se zvýšila hrozba teroristických útoků a kdy jsme de facto ve válce s terorismem, je toto jednání Sobotkova kabinetu neomluvitelné.

„Tato vláda handlem s teroristy ohrozila bezpečnost deseti a půl milionu českých občanů. Jako opoziční poslanci budeme požadovat neveřejné jednání Poslanecké sněmovny, na kterém musí zodpovědní ministři vysvětlit, jak mohlo dojít k takovému selhání zpravodajských služeb, a vláda z toho musí vyvodit personální odpovědnost,“ prohlašuje zastupující předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Vládu USA, kterou propuštění Fajáda šokovalo, chápeme.

„Je to o to víc tristní poté, co premiér Sobotka při své návštěvě Spojených států ujišťoval tamní představitele o pevnosti česko-amerických vztahů. Za slovy ale nenásledují činy. Očekávám proto premiérovu omluvu vládě Spojených států," dodává místopředseda STAN a europoslanec Stanislav Polčák.

Podle hnutí STAN by měl nyní Sobotkův kabinet zvážit odpovědnost jednotlivých ministrů a jako celek pak požádat Sněmovnu znovu o vyslovení důvěry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Korektní vztahy nelze zaměňovat za servilitu

7:34 Fiala (ODS): Korektní vztahy nelze zaměňovat za servilitu

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Zemana v Rusku