SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

22.04.2024 21:03 | Tisková zpráva

Sociální demokracie vyzvala prezidenta republiky Petra Pavla k jednání o důchodové reformě. Předseda strany Michal Šmarda mu zaslal dopis, kde si cení jeho snahy o otevření debaty. Sociální demokracie jasně stojí za průběžným důchodovým systémem a bude ho bránit před privatizací.

SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě
Foto: SOCDEM
Popisek: SOCDEM - logo

„Máme zkušenosti a řadu odborníků, kteří mohou do debaty o důchodovém systému konstruktivně přispět konkrétními návrhy a řešeními ve prospěch občanů České republiky,“ uvedl Michal Šmarda.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 22126 lidí

V dopise předseda strany mimo jiné uvádí: „Sociální demokracie opakovaně přichystala konkrétní plán, jak má důchodový systém v České republice fungovat, aby byl sociálně spravedlivý a dlouhodobě udržitelný. Náš plán nestojí jen na dílčích úpravách. Jde o plán, jak v sociálně tržním hospodářství pracovat s rozdělováním dostupných zdrojů.“

Michal Šmarda připomíná nemožnost změnit důchodový systém k lepšímu bez úpravy už zastaralého a nespravedlivého daňového systému.

„Prodlužování povinné doby pojištění, faktické zrušení předčasných důchodů, omezování výchovného, snížení valorizace důchodů v době vysoké inflace jsou jen některé dobře viditelné příklady dílčích změn našeho důchodového systému, které poškodí občany, ale skutečný problém nevyřeší,“ píše Michal Šmarda v dopise prezidentovi.

Připomíná také, že délka lidského života ve zdraví zůstává v tuzemsku pořád nízká a že problémy s dostupností lékařské péče budou zdravotní stav celé populace dále zhoršovat. I to se podle Michala Šmardy promítne do situace našeho penzijního systému a do nároků na něj.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farhan (ANO): Ten zákon provází neskutečný chaos

21:10 Farhan (ANO): Ten zákon provází neskutečný chaos

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…