Senátor Veleba: Veřejnoprávní manipulátoři a neználkové

16.02.2016 10:05

Velmi často se na mě obracejí občané se stížnostmi na veřejnoprávní televizi. Včera jsem obdržel upozornění na manipulaci úrovně žáka páté třídy v pořadu Horizont na ČT 24.

Senátor Veleba: Veřejnoprávní manipulátoři a neználkové
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Moderátor zde k NATO uvedl, že "„Původně tahle aliance vznikla, aby čelila armádám Varšavské smlouvy. Teď má NATO bojovat proti pašerákům lidí“.

Když pominu fakt, že NATO nikdy Varšavské smlouvě nečelilo, ale že se podílelo třeba na bombardování, prý „humanitárním“, Srbska, pak ale nemohu přejít, pro neznalé odborníky ČT zřejmě drobnost, že NATO bylo založeno dříve. Bylo to v roce 1949, kdežto Varšavská smlouva o šest let později! A zatímco Varšavská smlouva byla v únoru 1991 rozpuštěna, tak NATO se postupně rozšířilo o nově přistoupené země EU. Souhlasím tedy s divákem a myslím, že je naprosto neslýchané, aby médium veřejné služby, které má ze zákona povinnost kromě jiného vzdělávat společnost, uvádělo zcestná a nepravdivá historická fakta.

I kdyby se jednalo o pouhé popletení, svědčí to o naprosté neprofesionalitě, když uvážíme, že kromě moderátora tato informace prošla přes editora a následně celý režisérský tým, který pořad natáčel. Je proto smutné, když se takové dezinformace dostanou do éteru, kde se jim může vysmát kterýkoli školák se základní znalostí historie.

Česká televize by proto měla uvést informace na pravou míru a zároveň přijmout opatření, aby k dalším excesům nedocházelo. To hlavní opatření je ale jednoduché – vrátit se k duchu a pravidlům veřejnoprávní televize a přestat nadřazovat politiku nad fakty a objektivitou. Zatím současná ČT připomíná protipól „zelenkovské“ režimní Československé televize.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…