Sobotka: Naše aktivní členství v OSN považujeme za jednu z priorit

04.04.2014 18:35

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 4. dubna 2014 setkal s generálním tajemníkem Organizace spojených národů Pan Ki-munem. Tématem společného jednání byly především aktuální mezinárodní otázky, ochrana lidských práv, mírové mise OSN a možná reforma této mezinárodní organizace.

Sobotka: Naše aktivní členství v OSN považujeme za jednu z priorit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Československo stálo v roce 1945 u zrodu OSN a přispělo k formování této důležité mezinárodní organizace. ČR považuje své aktivní členství v OSN a podíl na mírových misích za jednu z priorit v rámci své zahraniční politiky. Rádi bychom účast českých zástupců na jednotlivých misích rozšířili a přispěli ještě více ke snaze OSN o udržování mezinárodního míru, bezpečnosti a stability," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Česká republika zároveň má záměr znovu kandidovat do Rady OSN pro lidská práva. Na činnosti tohoto orgánu se nyní podílí jako místopředsednická země a po skončení svého funkčního období v tomto roce se chce opět ucházet o členství na období let 2019 – 2021.

Dnešní jednání se zaměřilo i na možnou reformu OSN. Premiér Sobotka v této souvislosti poděkoval generálnímu tajemníkovi Pan Ki-munovi za jeho snahu zvýšit efektivitu a transparentnost institucí OSN. Předseda české vlády současně připomněl, že programové prohlášení vlády klade důraz na multilaterální diplomacii a přisuzuje OSN velkou důležitost.

Mezi další priority české zahraniční politiky patří zejména podpora ekonomické diplomacie a také prohlubování a rozšiřování evropského integračního procesu a realizace transatlantického obchodního a investičního partnerství mezi Evropskou unií a USA.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vlada.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Markéta Šichtařová vyhlásila Chartu 24

10:21 Svobodní: Markéta Šichtařová vyhlásila Chartu 24

Na happeningu Svobodných na pražském Petříně, v den 20. výročí vstupu České republiky do Evropské un…