Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených

18.01.2015 9:12

Na sjezdu Strany zelených 24. - 25. ledna bude pražský krajský předseda zelených Petr Štěpánek kandidovat na předsedu Strany zelených. Štěpánek vedl v posledních volbách pražskou kandidátku a dovedl zelené zpět do krajského zastupitelstva. Po vítězství ve svém volebním obvodu v Praze 4 se stal po dvanácti letech v opozici starostou.

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených
Foto: archiv SZ
Popisek: Petr Štěpánek, kandidát Strany zelených

Hlavním cílem nově zvoleného předsedy bude připravit stranu pro krajské volby v příštím roce a volby sněmovní v roce následujícím. V nevolebním roce 2015 se zelení zaměří na aktualizaci politického programu a budou diskutovat nad změnou stanov vedoucí k případnému zavedení spolupředsednictví.

Pro krajské volby chce Štěpánek uchopit tradiční zelená témata komunikovaná místními spolky a sdruženími, jako jsou např. úložiště jaderného odpadu, udržitelná energetika nebo dopravní dostupnost v regionech.

Na celonárodní úrovni chce otevřít celospolečenskou diskuzi o přesměrování peněz z evropských fondů ze zabetonování krajiny do posílení společenského potenciálu ve školství nebo ve službách pro seniory. Zelení jsou připravení hájit osobní i kolektivní svobody, které se pokouší okleštit korporace nebo vlády při přípravě multilaterárních smluv typu transatlantického partnerství.

“Čeká nás dekáda rehabilitace udržitelné energetiky, občané od svých volených zástupců očekávají čisté životní prostředí a kvalitu života pro děti i seniory. Právě tradiční zelené hodnoty mohou nastartovat proměnu společnosti, která bude vzdělanější, tolerantnější, a ve které se lidé budou cítit lépe, ” představuje cíle zelených Štěpánek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Štěpánek

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

13:09 Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k demisi Heleny Langšádlové, ministryně pro vědu, výz…