Svobodní: Budeme bojovat proti omezování svobod českých občanů

20.03.2014 6:26

Strana svobodných občanů (Svobodní) podala kandidátní listinu pro volby do Evropského parlamentu na Ministerstvo vnitra. Učinila tak den před konečným termínem, který je 18. března.

Svobodní: Budeme bojovat proti omezování svobod českých občanů
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Za Svobodné kandiduje do EP celkem 28 lidí. Lídrem kandidátky Svobodných je předseda strany Petr Mach (38). Přednáší ekonomii na vysokých školách a tématem Evropské unie se zabývá dlouhodobě. Napsal knihu Úskalí evropské integrace (2003) a knihu Jak vystoupit z EU (2009). „Chtěl bych se přidat do frakce k Nigelu Farageovi, tvořit skutečnou opozici mašinérii EU a hlasovat proti všem návrhům, které omezují svobodu českých obyvatel a svrchovanost České republiky. Chci navrhnout změnu smlouvy o EU, která by dala České republice výjimku ze zavedení eura,“ uvádí předseda Svobodných Petr Mach.

Kompletní seznam kandidátů je na www.svobodni.cz – v rubrice LIDÉ/Kandidáti v eurovolbách.

Strana svobodných občanů si od svého vzniku v roce 2009 klade za cíl snížit vliv státu na život občanů. Chce výrazně omezit výdaje státu tak, aby si lidé mohli sami rozhodovat o tom, jak naloží se svými penězi. Není nutné, aby v takové míře odváděli peníze státu a aby o nich pak rozhodovali politici.

V zatím posledních volbách (podzim 2013) obdrželi Svobodní 122 564 hlasů.

Volby do Evropského parlamentu se budou na území České republiky konat ve dnech 23.–24. května 2014. Poslancem Evropského parlamentu může být na území ČR zvolen každý občan ČR a jiného členského státu EU, který je starší 21 let a není zbaven způsobilosti k právním úkonům.

Kateřina Kašparová
 tisková mluvčí Svobodných

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Svobodni.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…