Zdechovský (KDU-ČSL): Mitrofanova stařecká vrtošivost či nestydatá lež

6. 11. 2015 12:06

Rád bych se ve stručnosti ohradil vůči nehorázným lžím, které jsem se dočetl v pro mě těžko uvěřitelném komentáři Alexandra Mitrofanova s názvem „Mladická nerozvážnost, či záblesk pýchy?“ z 5. listopadu 2015.

Zdechovský (KDU-ČSL): Mitrofanova stařecká vrtošivost či nestydatá lež
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Předně naprosto odmítám tvrzení, že jsem proti aktivnímu „budování přátelských vztahů s lidmi jiných kultur a vyznání.“ Tvrdit něco takového na základě mého přesvědčení, že je potřeba rozlišovat uprchlíky a ekonomické migranty (což je postoj i vrcholných politiků ve vstřícném Německu) mi přijde zcela absurdní a naprosto nelogické.

Na další výroky na moji osobu můžu říci následující. Pokud jde o mé vyjádření k UEFA, bylo namířené proti politizace sportu, nikoli proti uprchlíkům. Dále je mi vytýkáno, že jsem psal jen o ekonomických migrantech, kteří lhali. Pan Mitrofanov tak opakovaně lže podobně jako ruská propaganda, kterou tak rád kritizuje. Navíc si ani nedohledal fakta o tom, jak jsem psal, že skuteční uprchlíci si zaslouží naši pomoc a sám se v těchto věcech aktivně angažuji.

Jinak sám mám za sousedy syrské uprchlíky, s nimiž máme velmi přátelské vztahy, a snažím se je podporovat. Proto musím naprosto kategoricky odmítnout dehonestující kritiku někoho, kdo žádným uprchlíkům podle twitteru nepomáhal a nepomáhá, a o lidech dělá úsudek na základě anonymních účtů na českých sociálních sítích. To by žádný slušný komentátor na západě nikdy neudělal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman na Rhodu: Anticivilizace se ničí zbraněmi, nikoliv dialogem

11:09 Prezident Zeman na Rhodu: Anticivilizace se ničí zbraněmi, nikoliv dialogem

Projev prezidenta Miloše Zemana na konferenci Dialog civilizací na Rhodu: