Zelení z Prahy 8: Palmovka jako Anděl či Moskevská

27. 7. 2014 15:46

Palmovka jako Anděl či Moskevská? Řada míst v Praze byla v minulých desetiletích poškozena a potřebuje rychlou a pečlivou obnovu. Jedním z nejrozvrácenějších míst v metropoli je Palmovka v Praze 8.

Zelení z Prahy 8: Palmovka jako Anděl či Moskevská
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Začátkem obnovy této lokality by měla být rekonstrukce tramvajové trati v ulici Na Žertvách, která se dlouhodobě připravuje. Do obnovy musí promluvit archtitekti a urbanisté, pro které nejsou vzorem moskevské silniční bulváry a kteří rozumí současným potřebám obyvatel Libně.

“Palmovka je významnou křižovatkou veřejné dopravy a díky tomu má obrovský potenciál. Nyní je to však rozvrácené místo plné heren, krádeží a drog. Naším cílem je radikální obnova této oblasti, která by se měla svým vzhledem i funkcemi přiblížit křižovatce Anděl v Praze 5 nebo právě rekonstruované ulici Moskevská ve Vršovicích. Pro lepší budoucnost Palmovky je třeba spojit peníze z obecních a soukromých zdrojů, případně také z fondů EU. To bude prioritou příštích let,” říká Petr Vilgus, zastupitel z Prahy 8 za Stranu zelených.

Zelení uvítali zapojení veřejnosti do debaty o budoucnosti Palmovky, které navzdory nezájmu místního úřadu uspořádala občanská iniciativa 8jinak! Pokud budeme mít vliv na fungování radnice po volbách v říjnu 2014, výsledky této akce využijeme pro výběrové řízení na urbanistické řešení Dolní Libně, pro studenstský workshop nebo pro konferenci na téma Palmovka – jak dál?

“Palmovce nepomůže novostavba radnice, jak se nám snaží namluvit místní ODS. Nepomůže jí ani volná ruka trhu. Nejoblíbenější pražské čtvrti vznikly podle přísných regulačních plánů a stejnou koncepci potřebuje jak Palmovka, tak Invalidovna, Rohanský ostrov či Karlín. Rádi se budeme inspirovat jak názorem místních obyvatel, tak krásnými, funkčními a bezbariérovými místy v zahraničí – např. v Drážďanech, Vídni nebo Budapešti,” konstatuje Petr Vilgus ze Strany zelených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zeleni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krajča (KSČM): Komunisté proti nové vojenské struktuře Evropské unie

4:33 Krajča (KSČM): Komunisté proti nové vojenské struktuře Evropské unie

Za účasti České republiky vzniká v těchto dnech nová vojenská struktura Evropské unie pod názvem Per…